Sport i Zdrowie rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Stadion Miejski im. Reymana oficjalnie areną Igrzysk Europejskich

W poniedziałek, 27 lutego, podpisano umowę najmu Stadionu Miejskiego im. Henryka Reymana przez spółkę Igrzyska Europejskie 2023. Na obiekcie odbędą się ceremonie otwarcia i zamknięcia imprezy, a także zostanie rozegrany turniej rugby 7 kobiet i mężczyzn.

Katarzyna Rachwał / ZIS
Fot. Katarzyna Rachwał / ZIS

Spółka Igrzyska Europejskie wynajęła stadion na okres od 8 czerwca do 5 lipca. Ustalone zostały również zasady korzystania z obiektu przez stałych najemców pomieszczeń biurowych i TS Wisła Kraków SA.

Dokumenty podpisali dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie Krzysztof Kowal oraz prezes zarządu spółki Igrzyska Europejskie 2023 Marcin Nowak i wiceprezes Michał Langer.

Aktualnie na stadionie prowadzone są prace modernizacyjne na potrzeby III Igrzysk Europejskich Kraków-Małopolska 2023, zgodnie z umową podpisaną z firmą Eiffage Polska Budownictwo SA.

– Trwa modernizacja stadionu. Termin wykonania prac jest niezagrożony. Zmieni się elewacja stadionu, będzie poprawa energooszczędności, wymiana central wentylacyjnych, innych instalacji. Udostępnimy stadion prawie na miesiąc. Mam nadzieję, że będzie godną areną imprezy, którą Kraków pokaże nie tylko w Europie, ale i na świecie – powiedział dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie Krzysztof Kowal.

–  Nikt nie wyobraża sobie największej imprezy sportowej w historii Polski i największego wydarzenia sportowego 2023 roku w Europie, a może i na świecie, bez Stadionu Miejskiego im. Henryka Reymana. Stąd pomysł organizacji na tym obiekcie ceremonii rozpoczęcia III Igrzysk Europejskich 21 czerwca oraz oficjalnego zamknięcia 2 lipca. A pomiędzy tymi wydarzeniami czegoś sportowego – turnieju rugby 7 kobiet i mężczyzn. Krakowski stadion będzie sercem imprezy – dodał prezes zarządu spółki Igrzyska Europejskie 2023 Marcin Nowak.

Umowa opiewa na kwotę 1 950 000 zł netto za cały okres najmu.

 

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2023-02-27
Data aktualizacji: 2023-06-11
Powrót

Zobacz także

Znajdź