Nauka i edukacja rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Darmowe ślizgawki na lodowisku przy NCK-u

Codziennie w trakcie ferii zimowych każdy w wieku 6–24 lat może skorzystać z darmowych ślizgawek odbywających się w godzinach przedpołudniowych na lodowisku przed Nowohuckim Centrum Kultury.

Fot. P. Sieprawski / materiały prasowe

Dla łyżwiarzy przewidziano także dodatkowe atrakcje:

  • zabawy na lodzie i szlifowanie sportowych umiejętności pod okiem profesjonalnego instruktora łyżwiarstwa (podczas ślizgawek o godz. 9.00 i 9.45)
  • gry, zabawy i konkurencje pełne humoru animowane przez Adama Grzankę, nowohuckiego konferansjera, stand-upera, lokalnego działacza i hokeistę (podczas ślizgawek o godz. 11.00 i 11.45).

Specjalne wejściówki należy odbierać w kasie lodowiska NCK (bezpośrednio przed wybraną ślizgawką). Wejściówka uprawnia do bezpłatnego skorzystania z lodowiska oraz darmowego wypożyczenia łyżew, kasku i pingwinka. Liczba wejściówek (oraz sprzętu) jest ograniczona – kto pierwszy, ten lepszy!

Godziny ślizgawek:

  • 9.00–9.45
  • 9.45–10.30
  • 11.00–11.45
  • 11.45–12.30.

Możliwość wejścia dla grup zorganizowanych – tylko po wcześniejszej rezerwacji.

Zajęcia są częścią większego projektu Kraków Wspólnie, który Fundacja Internationaler Bund Polska realizuje we współpracy z Wydziałem Edukacji UMK i przy finansowym wsparciu UNICEF.

Lodowisko przy NCK

Mobilne lodowisko o powierzchni 800 m2 działa powstało dzięki finansowemu zaangażowaniu budżetu miasta Krakowa i wsparciu Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie. Zlokalizowane jest na skwerze przed budynkiem NCK, tuż obok placu Centralnego. Dzięki swojemu dogodnemu położeniu stanowi doskonały pomysł na aktywne spędzanie wolnego czasu dla całych rodzin oraz przeprowadzania zajęć z wychowania fizycznego dla okolicznych szkół podstawowych i liceów.

Godziny otwarcia lodowiska w czasie ferii zimowych: 9.00–20.30.

Szczegółowe informacje na stronie internetowej Nowohuckiego Centrum Kultury.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Marcin Drobisz
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2023-01-26
Data aktualizacji: 2023-02-12
Powrót
Znajdź