Sport i Zdrowie rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

ZIS ponownie gra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy!

Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie ponownie gra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Przekazał na licytacje pamiątkową koszulkę XIX Memoriału Huberta Jerzego Wagnera z autografami reprezentantów Polski w siatkówce oraz książkę Czesława Langa, „Zawodowiec”, w której wicemistrz olimpijski wpisze specjalną dedykację. A Cracovia Maraton Team przekazał trzy wyjątkowe numery startowe „1” imprez wchodzących w skład Królewskiej Triady Biegowej 2023. Zachęcamy do licytacji!

Fot. Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie

Podczas ubiegłorocznego, 30. finału w sztabie WOŚP w Urzędzie Miasta Krakowa udało się zgromadzić na leczenie chorób okulistycznych dzieci 1 802 459,39 zł. Tegoroczny finał WOŚP odbywa się pod hasłem „Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich – małych i dużych!”.

Zarząd Infrastruktury Sportowej przekazał na licytacje pamiątkową koszulkę XIX Memoriału Huberta Jerzego Wagnera z autografami reprezentantów Polski w siatkówce, którzy później wywalczyli wicemistrzostwa świata oraz książkę Czesława Langa, „Zawodowiec”, w której wicemistrz olimpijski wpisze specjalną dedykację.

Pamiątkowa koszulka XIX Memoriału Huberta Jerzego Wagnera z autografami reprezentantów Polski w siatkówce

 • #3 Jakub Popiwczak
 • #5 Łukasz Kaczmarek
 • #6 Bartosz Kurek
 • #7 Karol Kłos
 • #12 Grzegorz Łomacz
 • #14 Aleksander Śliwka
 • #15 Jakub Kochanowski
 • #16 Kamil Semeniuk
 • #17 Paweł Zatorski
 • #18 Bartosz Kwolek
 • #19 Marcin Janusz
 • #20 Mateusz Bieniek
 • #21 Tomasz Fornal
 • #72 Mateusz Poręba

Zorganizowany w sierpniu 2022 r. XIX Memoriał Huberta Jerzego Wagnera był sprawdzianem generalnym przed mistrzostwami świata, które tuż po turnieju odbyły się w Polsce i w Słowenii. Biało-czerwoni siatkarze zdali test i triumfowali w Memoriale. Kapitalnie spisali się także polscy kibice, którzy wypełnili TAURON Arenę Kraków. Polacy już po dwóch dniach turnieju byli pewni wygranej, bowiem pokonali po 3:0 Iran oraz Argentynę. W ostatnim spotkaniu – przy komplecie publiczności – wygrali 3:0 z Serbami. Potem kadrowicze występujący w Memoriale doszli do finału mundialu i wywalczyli wicemistrzostwo świata.

Koszulka z autografami naszych wicemistrzów świata będzie wspaniałą pamiątką dla każdego miłośnika siatkówki i kibica polskiego sportu. Zapraszamy do licytacji!

Licytacja pamiątkowej koszulki XIX Memoriału Huberta Jerzego Wagnera z autografami reprezentantów Polski w siatkówce potrwa do 12 lutego, do godz. 15.00.

Książka Czesława Langa, „Zawodowiec” z dedykacją

Szczere, obfitujące w dramatyczne i zabawne chwile wspomnienia jednego z najlepszych zawodników w historii polskiego kolarstwa – wicemistrza olimpijskiego i pierwszego polskiego kolarza zawodowego. Fascynująca opowieść o marzeniach, które na przekór wszystkiemu stają się rzeczywistością, o uporze, walce z przeciwnościami, o wielkim talencie i o drodze na sportowe szczyty, która zaczęła się w małej kaszubskiej wsi. To także książka o sportowym i życiowym sukcesie, ale odniesionym nie za wszelką cenę, nie kosztem innych, nie po trupach. Czesław Lang ze swadą opowiada nie tylko o swojej karierze zawodniczej, wiele miejsca poświęca działalności biznesowej i organizacyjnej, przede wszystkim zaś pracy przy budowie marki Tour de Pologne, który z podupadającej, mało istotnej imprezy przeistoczył się w jeden z najważniejszych kolarskich wyścigów na świecie, od 2008 roku zawsze kończący się lub rozpoczynający w Krakowie.

Legendarny kolarz i dyrektor Tour de Pologne wpisze w książce specjalną dedykację dla zwycięzcy aukcji. Zapraszamy do licytacji!

Licytacja książki Czesława Langa, „Zawodowiec” potrwa do 11 lutego, do godz. 15.00.

Biegamy z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy

Podczas ubiegłorocznego finału numery startowe „30” przekazane przez Cracovia Maraton Team były jednymi z hitów aukcji krakowskiego sztabu WOŚP i zostały wylicytowane na łączną kwotę 2989 zł.

W tym roku Cracovia Maraton Team przekazał na licytacje numery startowe „1” imprez wchodzących w skład Królewskiej Triady Biegowej 2023!

Numer startowy „1” 20. Cracovia Maraton

Jeżeli jesteś osobą pełnoletnią i chcesz 23 kwietnia 2023 roku na biegowo świętować jubileusz 20-lecia krakowskiego maratonu, zapraszamy do licytacji wyjątkowego numeru startowego „1” 20. Cracovia Maraton!

Organizowany od 2002 roku Cracovia Maraton to najważniejsze wydarzenie biegowe w Krakowie i największy wiosenny bieg na królewskim dystansie w Polsce. Od 2014 roku start i meta Cracovia Maraton usytuowane są na krakowskim Rynku Głównym. Zgodnie z hasłem imprezy: „z historią w tle”, uczestnicy maratonu przebiegają obok wielu wspaniałych zabytków Krakowa.

Cracovia Maraton przyciąga biegaczy z całego świata, będąc najbardziej międzynarodowym spośród polskich maratonów, z najwyższą w kraju frekwencją uczestników z zagranicy. W dotychczasowych edycjach Cracovia Maraton startowali zawodnicy z 55 państw.

Licytacja numeru startowego „1” 20. Cracovia Maraton potrwa do 12 lutego, do godz. 12.00.

Numer startowy „1” 16. Biegu Trzech Kopców

Uczestnicy mają do pokonania 13-kilometrową trasę pomiędzy trzema krakowskimi kopcami – Krakusa, Kościuszki i Piłsudskiego. Prawie 1/4 biegu prowadzi ścieżkami o nieutwardzonej nawierzchni. Różnica poziomów sięga 160 m. Wszędzie na trasie można się przekonać, że Kraków oferuje nie tylko zabytki i nowoczesną infrastrukturę, ale również urokliwe krajobrazy i naturalną przyrodę.

W tym roku impreza odbędzie się już 24 września! Jeżeli najpóźniej w dniu biegu będziesz mieć ukończone 18 lat i chcesz zmierzyć się z trasą 16. Biegu Trzech Kopców startując jako „1”, zapraszamy do licytacji!

Licytacja numeru startowego „1” 16. Biegu trzech Kopców potrwa do 4 lutego, do godz. 12.00.

Numer startowy „1” 9. Cracovia Półmaratonu Królewskiego

8 października nie może Cię zabraknąć na linii startu zlokalizowanej przed TAURON Areną Kraków i na finiszu w blasku świateł wewnątrz przyciemnionej największej hali widowiskowo-sportowej w Polsce.

9. Cracovia Półmaraton Królewski da Ci szansę na zmierzenie się z długą trasą, prowadzącą wśród zabytków i malowniczych uliczek Krakowa, razem z wieloma biegaczami z różnych zakątków świata. W ubiegłorocznej odsłonie imprezy w zmaganiach z dystansem 21 km i 97,5 m uczestniczyli reprezentanci 39 krajów.

Licytacja numeru startowego „1” 9. Cracovia Półmaratonu Królewskiego potrwa do 5 lutego, do godz. 12.00.

Wraz z numerami startowymi imprez wchodzących w skład Królewskiej Triady Biegowej 2023, zwycięzcy aukcji otrzymają oficjalne koszulki techniczne marki ASICS.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Margerita Krasnowolska
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2023-01-23
Data aktualizacji: 2023-01-29
Powrót

Zobacz także

Znajdź