Sport i Zdrowie rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Siatkarski turniej marzeń w TAURON Arenie Kraków

25 i 26 lutego w rozegrany zostanie turniej finałowy TAURON Pucharu Polski siatkarzy. Właśnie ruszyła sprzedaż biletów na to wydarzenie!

Fot. Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie

Uczestnicy turnieju finałowego są jeszcze nieznani, ponieważ ćwierćfinały zaplanowane są na 31 stycznia i 1 lutego. Zagrają w nich MKS Będzin z Aluronem CMC Wartą Zawiercie, Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle z Treflem Gdańsk, Asseco Resovia Rzeszów ze Ślepskiem Malow Suwałki oraz CHKS Arka Chełm z Jastrzębskim Węglem. Po nich dopiero poznamy finałową czwórkę.

– Jestem przekonany, że uczestnicy turnieju finałowego TAURON Pucharu Polski stworzą niesamowite widowiska, a sobotnie półfinały i niedzielny finał będą trzymały kibiców w wielkim napięciu. Jestem dumny, że możemy pozwolić sobie na to, by rozegrać turniej finałowy TAURON Pucharu Polski w tak wielkiej i wspaniałej hali. Zapraszamy kibiców nie tylko drużyn, które będą rywalizowały o to prestiżowe trofeum, ale także wszystkich innych sympatyków polskiej siatkówki. Gramy w jakże gościnnym i zakochanym w siatkówce Krakowie – mówi Artur Popko, prezes Polskiej Ligi Siatkówki SA.

Sprzedaż biletów na mecze półfinałowe oraz finał TAURON Pucharu Polski rozpoczęła się na eBilet.pl. Warto jak najszybciej zaopatrzyć się w wejściówki, które gwarantują najlepsze miejsca do przeżywania wielkich siatkarskich emocji.

– Dzięki znakomitej współpracy z władzami PlusLigi i Polskiej Siatkówki, Kraków będzie gospodarzem kolejnego dużego wydarzenia siatkarskiego w 2023 roku. Z uwagi na pandemię, poprzedni turniej finałowy TAURON Pucharu Polski organizowany w naszym mieście odbywał się bez udziału publiczności i w mniejszym obiekcie. Tym bardziej cieszymy się, że teraz możemy już zaprosić krakowian i wszystkich miłośników siatkówki do dopingowania najlepszym drużynom i graczom PlusLigi oraz podziwiania „na żywo” występów wielu gwiazd tego sportu, w największej hali w Polsce. Zawsze z radością gościmy też barwne kluby kibica z całego kraju, których liczni przedstawiciele gorąco dopingują swoje drużyny w zmaganiach o prestiż i cenne nagrody. Zawodnicy niejednokrotnie podkreślają, że lubią grać w Krakowie. Bez wątpienia czeka nas święto siatkówki w TAURON Arenie Kraków – zaznacza Krzysztof Kowal, dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie.

Rekordzistą w liczbie wygranych Pucharów Polski jest Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, która dziewięciokrotnie wywalczyła to trofeum. Po siedem pucharów wywalczyli gracze Indykpolu AZS Olsztyn i PGE Skry Bełchatów. W sumie na liście triumfatorów jest dwadzieścia siedem klubów.

Szczegóły sprzedaży biletów na turniej finałowy TAURON Pucharu Polski:

  • I kategoria: 80 zł – sobota, bilet obowiązuje na dwa mecze, 80 zł – niedziela, pakiet na dwa dni – 140 zł
  • II kategoria: 60 zł – sobota, bilet obowiązuje na dwa mecze, 60 zł – niedziela, pakiet na dwa dni – 100 zł
  • III kategoria: 30 zł – sobota, bilet obowiązuje na dwa mecze, 30 zł – niedziela, pakiet na dwa dni – 40 zł

Dzieci do lat 3 za darmo.

Sponsorem tytularnym rozgrywek, których wielki finał rozegramy w stolicy Małopolski, jest firma TAURON Polska Energia.


TAURON Puchar Polski wraca do Krakowa po rocznej przerwie. Ostatni raz zespoły rywalizowały w stolicy Małopolski o to trofeum w 2021 roku, gdy turniej finałowy odbył się w Hali Widowiskowo-Sportowej Suche Stawy – historycznym obiekcie Hutnika Kraków, dwukrotnego mistrza, sześciokrotnego wicemistrza oraz trzykrotnego brązowego medalisty rozgrywek ligowych. Dziś w tej hali w rozgrywkach PlusLigi gościnnie występuje ukraińska drużyna Barkom Każany Lwów.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2023-01-18
Data aktualizacji: 2023-01-28
Powrót

Zobacz także

Znajdź