Odwiedź Kraków rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Dołącz do Krakowskiego Seminarium Turystyki Medycznej

Już dziś, 15 grudnia, odbywa się po raz pierwszy Krakowskie Seminarium Turystyki Medycznej. Seminarium stanowi kontynuację Krakowskich Kongresów Turystyki Medycznej i poświęcone jest medycynie sportowej i rehabilitacji. Dobór tematyki stanowi odpowiedź na wzrost zainteresowania tymi usługami w ofercie medycznej Krakowa.

Kraków
Fot. Jan Graczyński

Turystyka medyczna, rozumiana jako podróż poza własny region lub kraj w celach leczniczo-wypoczynkowych, jest stale nabierającą na znaczeniu gałęzią przemysłu na całym świecie. Dzięki rozwojowi i postępującej globalizacji, popularność Krakowa jako jednego z kierunków turystyki medycznej wyraźnie wzrosła. Dodatkowo, w ostatnich latach zwiększyło się zainteresowanie opieką zdrowotną dla osób uprawiających sport zawodowo lub amatorsko. Ten aspekt nabiera szczególnego znaczenia w kontekście III Igrzysk Europejskich, które odbędą się w przyszłym roku w Krakowie.

Dziś pacjenci decydują się na podróż za granicę nie tylko po to, by skorzystać z atrakcyjnych cen, ale również – a może przede wszystkim – z usług światowej klasy specjalistów. Kraków natomiast posiada wyjątkowy potencjał w tej dziedzinie, który mamy szansę wspólnie rozwijać i propagować. Dlatego w seminarium biorą udział najlepsi praktycy, którzy omawiają zagadnienia związane z medycyną sportową oraz zastanawiają się nad tym, w jaki sposób rozwijać turystykę medyczną jako filar polityki zrównoważonej turystyki Krakowa. Więcej o prelegentach można przeczytać tutaj.

Seminarium odbywa się w pałacu Potockich (wejście od ul. Brackiej 2) dziś, 15 grudnia, w godz. od 10.00 do 15.00. W wydarzeniu można wziąć udział stacjonarnie (decyduje kolejność zgłoszeń) lub online. Udział jest bezpłatny.


ZAREJESTRUJ/ZALOGUJ SIĘ, ABY WZIĄĆ UDZIAŁ W KONFERENCJI


Harmonogram seminarium dostępny jest tutaj. Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w programie wydarzenia.

Organizatorem jest Gmina Miejska Kraków. Partnerami wydarzenia są Izba Przemysłowo-Handlowa w Krakowie i Małopolska Organizacja Turystyczna.

Krakowskie Seminarium Turystyki Medycznej 2022 banner zarejestruj się

Adres: Rynek Główny 20, Kraków
pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2022-12-08
Data aktualizacji: 2022-12-15
Powrót

Zobacz także

Znajdź