Sport i Zdrowie rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Kobiety w sporcie #krakowianki: Andżelika Stefańska-Kowalik

Kontynuując Projekt „Kobiety w sporcie #krakowianki”, będący elementem miejskiej kampanii „Mistrzynie! Zmieniamy zasady gry!”, przedstawiamy kolejną bohaterkę serii – Andżelikę Stefańską-Kowalik, utytułowaną przedstawicielkę sportów siłowych i sztuk walki.

Fot. Materiały prasowe

Andżelika Stefańska-Kowalik to zdobywczyni dwóch brązowych medali na Mistrzostwach Świata Wushu Tradycyjnego w Shiyan w 2010 r. oraz srebra i brązu podczas Mistrzostw Świata Wushu Tradycyjnego w Huangshan w 2012 r., za co jako jedyna polska kadrowiczka została wyróżniona Nagrodą Ministra Sportu i Turystyki RP. Specjalizuje się również w ćwiczeniach z Kettlebell, trenuje Choy Lee Fut Kung Fu i walkę sportową Kickboxing. Chętnie rozwija się w nowych dyscyplinach, takich jak m.in.: Kung Fu tradycyjne czy chińskie zapasy Shuai Jiao.

Każdego dnia daje przykład niesamowitej siły kobiet. Jest inspirująca, pełna energii, wewnętrznej motywacji i determinacji. Realizuje się nie tylko jako zawodniczka, ale też jako instruktorka i bizneswoman. Prowadzi klub sportowy w Krakowie – Centrum Sportu i Szkoła Sztuk Walki IRBIS, jest założycielką i główną trenerką Centrum Kettlebell Kraków. Regularnie prowadzi liczne warsztaty, zarówno na terenie Polski, jak i za granicą i asystuje Masterom StrongFist podczas szkoleń na całym świecie.

Bieżące działania i aktywności sportowe Andżeliki można śledzić na jej kanałach w mediach społecznościowych:

Projekt „Kobiety w sporcie #krakowianki” to element kampanii „Mistrzynie! Zmieniamy zasady gry!”.

Więcej szczegółów na krakowianki.krakow.pl.

Kompleks Sportowy KS Bieżanowianka w Krakowie

Nagrania zostały zrealizowane na obiektach sportowych KS Bieżanowianka w Krakowie. Kompleks składa się z nowoczesnego budynku klubowego (mieszczącego sale dydaktyczne, profesjonalną siłownię, specjalistyczną salę do treningu zapaśniczego, salę fitness, gabinety odnowy biologicznej, szatnie dla zawodników, biura klubu), pełnowymiarowego boiska do piłki nożnej z murawą trawiastą z trybunami na 350 osób, pełnowymiarowego boiska do piłki nożnej ze sztuczną nawierzchnią, a także placu zabaw dla dzieci, boiska piaszczystego do siatkówki plażowej oraz piłki nożnej plażowej oraz siłowni na świeżym powietrzu. W 2020 r. projekt Centrum Zapaśniczego Klubu Sportowego Bieżanowianka – inwestycji zrealizowanej pod nadzorem Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie – uplasował się na 2. miejscu w głosowaniu w konkursie o Nagrodę Województwa Małopolskiego im. Stanisława Witkiewicza. Gmina Miejska Kraków oraz Zarząd Infrastruktury Sportowej zostały również wyróżnione za realizację obiektu nagrodą II stopnia w konkursie PZITB Budowa Roku 2020 EDYCJA XXXI.

Kobiety w sporcie

 

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2022-11-10
Data aktualizacji: 2022-11-21
Powrót

Zobacz także

Znajdź