Odwiedź Kraków rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Krakowska Izba Turystyki wyróżniona

7 października w Centrum Konferencyjno-Wystawowym przy kopcu Kościuszki odbyła się konferencja z okazji jubileuszu 30-lecia Krakowskiej Izby Turystyki. Podczas wydarzenia prezydent Krakowa wręczył Izbie odznaczenie „Kreatora Krakowskiej Turystyki”, które jest docenieniem jej zaangażowania w rozwój lokalnej turystyki. To pierwszy laureat tego wyróżnienia.

Fot. Bogusław Świerzowski/Krakow.pl

W marcu prezydent Krakowa ustanowił specjalne odznaczenie „Kreator Krakowskiej Turystyki”. Wyróżnienie jest przyznawane osobom lub podmiotom za działania na rzecz krakowskiej turystyki. Jest to wyraz doceniania inicjatywy i projektów, które znacząco przyczyniają się do partnerskiej współpracy i integracji środowiska turystycznego.

Pierwszy laureat „Kreatora Krakowskiej Turystyki”

Pierwsze w historii naszego miasta odznaczenie „Kreator Krakowskiej Turystyki” prezydent Krakowa Jacek Majchrowski przyznał Krakowskiej Izbie Turystyki. Wyróżnienie jest wyrazem uznania dla pracy, zaangażowania i konsekwentnego działania na rzecz edukacji oraz integracji środowiska. To podziękowanie za współtworzenie warunków dla rozwoju turystyki w Krakowie, budowanie bogatej oferty turystycznej oraz współkreowanie marki miasta. To także docenienie pracy Izby, prowadzonej w duchu partnerstwa, współodpowiedzialności i efektywnego współrządzenia. Te elementy są kluczowe w procesie realizacji „Polityki zrównoważonej turystyki Krakowa na lata 2021–2028”.

30-lecie Krakowskiej Izby Turystyki

Już od początku działalności Izba była inicjatorem wielu ważnych działań branżowych m.in. giełd turystycznych, później Krakowskiego Salonu Turystycznego, a także gospodarzem II Kongresu Polskich Biur Podróż i organizatorem Krakowskiego Forum Turystycznego. Przystąpienie Polski do Unii Europejskiej i Strefy Schengen postawiły przed nią nowe wyzwania. Co prawda, liczba turystów wzrosła, ale biura podróży zaczęły tracić udziały w rynku. Zaczęto więc korzystać ze środków pomocowych. Od 2009 r. w ramach konkursu „Małopolska Gościnna” Izba otrzymała wsparcie finansowe województwa na przeprowadzenie study tours, warsztatów, szkoleń i projektów promocyjnych. W grudniu 2019 r. zorganizowano „Travel Meetings Krakow Malopolska” #TMKM2019, w ramach którego odbył się szereg konferencji, seminariów, warsztatów i wizyt studyjnych.

pokaż metkę
Autor: Patrycja Piekoszewska
Osoba publikująca: Patrycja Piekoszewska
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2022-11-07
Data aktualizacji: 2022-11-12
Powrót

Zobacz także

Znajdź