Odwiedź Kraków rozwiń menu

Polityka zrównoważonej turystyki rozwiń

Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Krakowski jarmark wśród świątecznych propozycji „The Times”

Krakowski jarmark bożonarodzeniowy znalazł się wśród najciekawszych europejskich targów świątecznych, do których odwiedzenia w tym roku zachęca „The Times”. To jedna ze świątecznych propozycji turystycznych, obok m.in. Kopenhagi, Wiednia, Berlina czy Gdańska. Jarmark bożonarodzeniowy na Rynku Głównym w Krakowie rozpoczął się 25 listopada i potrwa do 1 stycznia 2023 r.

Fot. Jan Graczyński

Targi bożonarodzeniowe to rodzaj motywu budującego atmosferę świąt, ale i powód do odwiedzenia w tym czasie europejskich metropolii. To także promocja miasta oraz wsparcie turystyki, kultury i gospodarki. Na liście rekomendacji najlepszych jarmarków świątecznych, opublikowanej przez „The Times” znalazły się dwa polskie miasta – Kraków i Gdańsk. Jarmark w stolicy Małopolski został doceniony m.in. za świąteczny nastrój i oprawę, podkreślającą unikatową architekturę miasta oraz bogactwo drewnianych ozdób i tradycyjnych przysmaków. To także miejsce pełne pomysłów na świąteczne prezenty.

Poznaj najlepsze jarmarki świąteczne w Krakowie zdaniem „The Times” tutaj.

Jarmark bożonarodzeniowy na Rynku Głównym w Krakowie rozpoczęły się 25 listopada i potrwa do 1 stycznia 2023 r. Kupcy oferują szeroką gamę świątecznych produktów, takich jak bańki ręcznie malowane, ozdoby choinkowe, artykuły dekoracyjne, stroiki świąteczne, wyroby ceramiczne, wyroby z drewna, wełny, sukna, szkło artystyczne, biżuteria, pamiątki, pocztówki, kalendarze. Gościć będziemy też kupców z Litwy, Ukrainy, Słowacji i Węgier, którzy sprzedawać będą m.in. wędliny, sery i kiełbasy, chleb, biżuterię z tkanin i drewna, rękodzieło z lnu i wełny, upominki, ceramikę itp.

pokaż metkę
Autor: Patrycja Piekoszewska
Osoba publikująca: Patrycja Piekoszewska
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2022-10-19
Data aktualizacji: 2022-11-29
Powrót

Zobacz także

Znajdź