Kultura rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Muzyczna jesień w altanie na Plantach

Krakowskie Forum Kultury rozpoczęło nowy cykl koncertów w altanie na Plantach. W każdą sobotę prezentują się artyści z Polski i Ukrainy. W programie znalazła się muzyka ludowa, poetycka, filmowa, ale także elektroniczna i muzyka świata.

Muzyczna jesień w altanie na Plantach
Fot. Krakowskie Forum Kultury

3 września cykl otworzyło spotkanie z literaturą i muzyką poetycką. Biblioteka Kraków rozpoczęła akcję Narodowego Czytania „Ballad i romansów” Adama Mickiewicza, w ramach obchodów 200-lecia wydania tego zbioru. Prezentowania poezji wieszcza podjęli się ważne osobistości Krakowa, aktorzy, urzędnicy, ale także pracownicy instytucji kultury i najmłodsi odbiorcy.

Po spotkaniu z poezją romantyczną, przeniesiono się w świat nie mniej romantycznych historii, legend i opowieści z Ukrainy. Iryna Hubiak, wybitna bandurzystka i wokalistka, zaprezentowała kompozycje specjalnie zaaranżowane lub napisane na ten charakterystyczny ludowy instrument. W programie znalazły się zarówno pieśni ludowe, jak i opracowania klasyczne, także do tekstów Tarasa Szewczenki, którego można określić mianem „ukraińskiego Mickiewicza”.

Ostatnim punktem programu tego dnia był koncert Basi Stępniak-Wilk, która zaprezentowała swoje autorskie utwory z nurtu poezji śpiewanej. Towarzyszyć jej będą gitarzysta Krzysztof Cyran oraz Miłosz Wilk.

Sobota, 24 września

  • godz. 18.00–19.00 – „Muzyka dla pokoju” – Chór w Kontakcie – koncert w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Pokoju
  • godz. 19.00–21.30 – „Potańcówka w altanie” – wspólna zabawa taneczna

Cykl zakończy koncert krakowskiego Chóru w Kontakcie pod dyrekcją Wassima Ibrahima. W programie zespołu znalazły się utwory z różnych stron świata, a cały koncert hołdować będzie idei wspólnoty i braterstwa. Wrześniowe wydarzenia zamknie potańcówka.

Udział w wydarzeniach jest bezpłatny. W przypadku niepogody, wydarzenia danego dnia zostaną przeniesione do siedziby Krakowskiego Forum Kultury przy ul. Mikołajskiej 2.

Program cyklu może ulec zmianie. Informacje o ewentualnych zmianach publikowane będą na stronie internetowej krakowskieforum.pl.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Marta Műller-Reczek
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2022-08-31
Data aktualizacji: 2022-09-23
Powrót

Zobacz także

Znajdź