Kultura rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Piknik japoński w Bibliotece Kraków

Dziś Biblioteka Kraków zaprasza czytelników w każdym wieku do udziału w pikniku zamykającym trzecią odsłonę wakacyjnego projektu „Rodzinne podróże po literaturze”, którego celem jest bliższe poznanie kultur i literackich osiągnięć różnych krajów. 

Fot. Materiały organizatorów

W pierwszym tygodniu sierpnia organizatorzy zaprosili czytelników na Tydzień japoński. Jego finałem będzie organizowany dzisiaj rodzinny piknik, który odbędzie się w ogrodzie Biblioteki Głównej przy ul. Powroźniczej 2. W programie wydarzenia m.in.: pokazy i warsztaty szermierki, kaligrafii i komiksu (manga), teatrzyku kamishibai, spotkanie z Karoliną Bednarz, autorką książki „Kwiaty w pudełku. Japonia oczami kobiet” oraz zajęcia plastyczne kusudama.

Realizowany w okresie od czerwca do września w placówkach Biblioteki Kraków cykl „Rodzinne podróże po literaturze” obejmuje cztery literackie tygodnie: hiszpański, skandynawski, japoński i wyszehradzki. Podczas każdego z nich odbywają się spotkania z pisarzami, tłumaczami, ilustratorami, podróżnikami, a także warsztaty i wystawy inspirowane kulturą danego obszaru geograficznego. Finałowym wydarzeniem każdego tygodnia literackiego jest piknik w ogrodzie przy Bibliotece Głównej.

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, które pochodzą z Funduszu Promocji Kultury.

Szczegółowe informacje o projekcie i każdym z jego wydarzeń publikowane są na stronie Biblioteki Kraków oraz na Facebooku.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2022-08-02
Data aktualizacji: 2022-08-06
Powrót

Zobacz także

Znajdź