Kultura rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Teatr BARAKAH – debata LGBTIQ

Szósta z cyklu siedmiu debat realizowanych w ramach projektu „UWAGA! Strefa LGBT” będzie poświęcona relacjom pomiędzy środowiskiem LGBTQ a Kościołem. Debata odbędzie się dziś, 6 czerwca o godz. 19.00 w siedzibie teatru przy ul. Paulińskiej 28.

Fot. Bogusław Świerzowski / kraków.pl

W debacie „UWAGA! Strefa LGBT – LGBTIQ a Kościół” wezmą udział prof. Joanna Senyszyn – ekonomistka, nauczycielka akademicka, publicystka, działaczka polityczna i społeczna oraz Artur Barbara Kapturkiewicz – współzałożyciel Fundacji Wiara i Tęcza, która działa na rzecz praw LGBT+ w kościołach chrześcijańskich i w społeczeństwie, z zawodu lekarz medycyny, osoba transpłciowa. Debatę poprowadzi Angelika Pitoń, dziennikarka krakowskiego oddziału „Gazety Wyborczej”.

Wstęp na debatę, która odbywa się ramach projektu „Teatr BARAKAH – teatr równości”, jest bezpłatny. Debata będzie też transmitowana na profilu Teatru BARAKAH. Dodatkowe informacje można znaleźć na stronie oraz na Facebooku.

To przedostatnia z cyklu debat, które rozpoczęły się w ubiegłym roku w ramach projektu „UWAGA! Strefa LGBT”. Inicjatywa jest odpowiedzią na sytuację osób LGBTIQ w Polsce i tworzenie tzw. „stref wolnych od LGBT” powstających w różnych miejscach kraju. Na projekt oprócz serii debat składają się także pokazy artystyczno-performatywne twórców LGBTIQ, wernisaże i wystawy prac artystów ze środowiska oraz warsztaty dla osób heteroseksualnych na temat dyskryminacji i jej skutków.

Projekt jest realizowany z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG. Wydarzenie wpisuje się w inicjatywę „Maj Równości” organizowaną przez Miasto Kraków.

pokaż metkę
Autor: Anna Latocha
Osoba publikująca: Marcin Drobisz
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2022-06-02
Data aktualizacji: 2022-06-06
Powrót

Zobacz także

Znajdź