Kultura rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Lato pełne wrażeń w TAURON Arenie Kraków

Koncerty plenerowe z cyklu AreNa Lato, weekendowe atrakcje dla dzieci, poniedziałki z tańcem i czwartki z miłośnikami klasyków. Do tego wydarzenia sportowe i kulturalne w arenie głównej i małej hali – zapraszamy do spędzania wolnego czasu w Arenie Garden i TAURON Arenie Kraków.

Fot. TAURON Arena Kraków

Przed TAURON Arenę Kraków wróciły palmy, kwiatowe i roślinne dekoracje, wygodne, wiklinowe budki znane z gorących plaż, leżaki, które można zabrać na trawę i namioty, pod którymi można schronić przed słońcem.

Dla każdego coś smacznego

Strefa gastronomiczna w tym roku koncentruje się wokół placu po południowej stronie areny i niezmiennie będzie oferować mnóstwo pysznego jedzenia. Codziennie na chętnych czeka strefa food trucków – z jedzeniem, napojami i słodkościami. Każdego dnia działa Arena Coffee w małej hali – doskonałe miejsca do organizacji imprez rodzinnych i spotkań firmowych. Wzorem ubiegłych lat, w czasie wakacyjnych weekendów, organizatorzy zapraszają miłośników dobrego jedzenia na „Śniadania na trawie”. W wybrane dni w strefie pojawiają się także dodatkowe food trucki.

Dmuchańce i klasyki

Dodatkową atrakcją dla dzieci jest wesołe miasteczko, które ponownie pojawiło się przy TAURON Arenie Kraków (czynne: pon.-czw. 12.00-20.00, pt.-niedz. 10.00-20.30) oraz wypożyczalnia autek elektrycznych.

Miłośników klasycznej motoryzacji z pewnością ucieszy fakt, że przed arenę wróciły również czwartkowe spotkania Krakowskich Klasyków Nocą, które odbywają się na parkingu autobusowym lub technicznym areny.

Plenerowa cykl: AreNa Lato

Cykl AreNa Lato zagościł przy TAURON Arenie Kraków w 2021 roku. To kolejny element, obok strefy Arena Garden, wzbogacający ofertę spędzania wolnego czasu przez mieszkańców Krakowa i turystów odwiedzających miasto podczas wakacji. W tym roku scena została zlokalizowana przy TAURON Arenie Kraków od strony parku Lotników Polskich. Większość wydarzeń jest biletowana.

W ramach cyklu odbędzie się Rockowizna Festiwal, w którym udział wezmą: Kult, IRA, Happysad, Strachy na Lachy, Kasia Kowalska, Sztywny Pal Azji i Róże Europy (26-28 sierpnia).

A wewnątrz areny…

Niezależnie od stref działających na zewnątrz TAURON Areny Kraków przez całe wakacje odbywać się będą wydarzenia w arenie głównej i małej hali.

W sierpniu organizatorzy zapraszają na XIX Memoriał Huberta Jerzego Wagnera oraz koncerty zespołu Sabaton i Andrei Bocelliego. Wrzesień zacznie się spektaklem Corteo w wykonaniu Cirque du Soleil, kolejne będą koncerty: Rage Against The Machine, Machine Head i Amon Amarth oraz Alvaro Solera. Odbędzie się także kongres Lyconet i gala Please Stand-Up!

Do małej hali organizatorzy zapraszają na: Festiwal Kultury Japońskiej Ryucon, Międzynarodowy Letni Puchar Małopolski w Szachach, Turniej Smoka Wawelskiego, Mistrzostwa Świata Judo KATA i Weteranów oraz Targi Ślubne.

Pełen program imprez w TAURON Arenie Kraków jest dostępny na stronie internetowej tauronarenakrakow.pl/wydarzenia.

Godziny otwarcia strefy Arena Garden:

  • poniedziałek–czwartek: godz. 13.00-22.00 (12.00 – Arena Coffee, 13.00 – lody, kawa, 14.00-21.00 – Pizza, Słodziak, Frytka, Burger, Kiszman, Oko na Maroko).
  • piątek: godz. 13.00-24.00 (12.00 – Arena Coffee, 13.00 – lody, kawa, 14.00-22.00 – Pizza, Grill, Słodziak, Frytka, Burger, Węgier, Grek, Taco).
  • sobota: godz. 10.00-24.00 (10.00 – Arena Coffee, lody, kawa, Słodziak, Frytka, 11.00-22.00 – Pizza, Grill, Słodziak, Frytka, Burger, Węgier, Grek, Taco, Kiszman, Oko na Maroko).
  • niedziela: godz. 10.00-22.00 (10.00 – Arena Coffee, lody, kawa, Słodziak, Frytka, 11.00-21.00 – Pizza, Grill, Słodziak, Frytka, Burger, Węgier, Grek, Taco, Kiszman, Oko na Maroko).

Śledźcie profil facebook.com/ArenaGardenKrakow i stronę internetową tauronarenakrakow.pl i bądźcie na bieżąco.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2022-05-31
Data aktualizacji: 2022-08-14
Powrót

Zobacz także

Znajdź