Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Prezentacja działań w zakresie promocji turystycznej Miasta Krakowa

Miasto Kraków wraz z partnerami podejmuje działania na rzecz odbudowy turystyki po COVID-19, uwzględniając również negatywny wpływ wojny w Ukrainie na ruch turystyczny. W naszym mieście uruchomione zostały akcje i kampanie promocyjne na rynkach krajowym i zagranicznym, zachęcające do przyjazdu do Krakowa, a także informujące o zasadach obowiązujących w naszym mieście.

Fot. Magiczny Kraków

Spotkanie poświęcone tej tematyce odbyło się 17 maja w sali Kupieckiej krakowskiego magistratu. Uczestnicy spotkania rozmawiali m.in. o bogatej ofercie kulturalnej w naszym mieście, nowej kampanii „Kraków Cię zasmoczy”, kampanii Wide Open, projekcie City Helpers, wynikach i ofercie Międzynarodowego Portu Lotniczego im. Jana Pawła II w Balicach.

Zachęcamy do wykorzystania poniższych materiałów promocyjnych w kanałach informacyjnych oraz oznaczania wpisów odpowiednimi hasztagami:

 • #KrakowExperience
 • #experiencekrakow
 • #krakowheritage
 • #Kraków
 • #Krakow
 • #jestemkrakow
 • #krakowplaces
 • #krakowpl
 • #krakówthehostcity
 • #krakowtravel
 • #visitkrakow
 • #WideOpen

I.

II.

Projekt partnerski (lider: Małopolska Organizacja Turystyczna, partner 1: Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, partner 2: Gmina Miejska Kraków), który zakłada wsparcie dla rozwoju turystyki Małopolski i Krakowa w kontekście przeciwdziałania skutkom pandemii COVID-19 z wykorzystaniem w działaniach promocyjnych najbardziej rozpoznawalnego na świecie polskiego brandu turystycznego jakim jest marka Krakowa. Projekt zakłada przeprowadzenie różnorodnych działań promocyjnych, przede wszystkim w Internecie, przy wykorzystaniu różnorodnych kanałów komunikacji i najnowszych narzędzi marketingowych.

Kampania promocyjna w ramach projektu ruszyła 1 maja br.

III.

Spoty promocyjne przygotowane przez Biuro Kongresów/Kraków Convention Bureau:

IV.

V.

W najnowszy wydaniu dwutygodnika „Kraków.pl” ukazał się artykuł „Zapraszamy do Krakowa” (Kraków.pl nr 8 (305), 11.05.2022 r.)

Na miejskim portalu Kraków.pl artykuł pt. „Turyści są w Krakowie potrzebni”, który ma na celu zapoznanie mieszkańców z bieżącą sytuacją lokalnej branży turystycznej, wynikającą z pandemii i wojny na Ukrainie oraz wpływem turystyki na gospodarkę miasta.

Turyści są w Krakowie potrzebni - Magiczny Kraków (www.krakow.pl)

VI.

Portal Kraków Culture:

https://krakowculture.pl/

VII.

Zachęcamy do korzystania z materiałów zamieszczanych na  FB „Kraków. Kierunek: Miasto dla Wszystkich”

https://m.facebook.com/krakow.kierunek.miasto.dla.wszystkich

i miejskim portalu Kraków.pl, w zakładce Odwiedź Kraków

https://www.krakow.pl/odwiedz_krakow/264,glowna.html

VIII.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Magdalena Miroń
Podmiot publikujący: Wydział Ds. Turystyki
Data publikacji: 2022-05-19
Data aktualizacji: 2022-05-31
Powrót

Zobacz także

Znajdź