Sport i Zdrowie rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Poland Business Run 2022: w tradycyjnej formule i wirtualnie

4 września już po raz 11. odbędzie się Poland Business Run. W tym roku organizatorzy tego charytatywnego biegu przygotowali imprezę w tradycyjnej formule w Krakowie dla 2 tysięcy pięcioosobowych sztafet oraz rywalizację wirtualną po dowolnie wybranej trasie. Biorąc udział w sztafecie w obu formułach, wspiera się podopiecznych Fundacji Poland Business Run w dofinansowaniu protez kończyn, wózków i rehabilitacji. Zapisy do tegorocznej edycji wydarzenia trwają.

Fot. materiały prasowe

Możliwość integracji pracowników w szczytnym celu już od lat motywuje firmy i organizacje do udziału w biegu, który narodził się w 2012 roku w Krakowie i rozrósł do Poland Business Run. Od samego początku inicjatywę aktywnie wspierają Miasto Kraków i Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie.

Ostatnie dwie edycje, w związku z pandemią, przeprowadzono w formie wirtualnej. Ubiegłoroczna zgromadziła ponad 28 tysięcy uczestników, którzy wsparli 128 beneficjentów.

W tym roku organizatorzy proponują udział w zawodach w dwóch wariantach. – Bieg po samodzielnie wybranej trasie, zaproponowany przez nas w czasie pandemii, spotkał się z bardzo entuzjastyczną reakcją firm, które zaprosiły do biegania i pomagania współpracowników z różnych części świata. Dla wielu osób ta forma oznaczała też brak stresu związanego ze startem w tradycyjnych zawodach. Po drugiej stronie byli oczywiście ci, którzy tęsknili za imprezą sportową z profesjonalnym pomiarem czasu. Przeanalizowaliśmy nastroje naszych uczestników i postanowiliśmy przygotować obie opcje, aby każdy mógł wybrać najlepszy dla siebie wariant – komentuje Marta Hernik, dyrektor zarządzająca Fundacji Poland Business Run.

 

W niedzielę, 4 września w Poland Business Run 2022 będzie można wziąć udział na dwa sposoby: w dowolnym miejscu na świecie, wybierając opcję wirtualnej rywalizacji, lub w Krakowie w ramach tradycyjnych zawodów biegowych z limitem 2000 sztafet (10 000 uczestników). W obu przypadkach dystans do pokonania przez każdego zawodnika wynosi 4 km. – Bieg w Krakowie to propozycja dla osób, które chcą poczuć klimat zawodów sportowych. Pobiegniemy w dwóch turach po 1000 drużyn (5000 biegaczy), a pomiaru czasu dokona profesjonalna firma. Z kolei bieg wirtualny to możliwość przebiegnięcia 4 km bez presji i po samodzielnie wybranej trasie, w Polsce lub gdziekolwiek będziemy 4 września. Swój czas wystarczy zmierzyć za pomocą aplikacji z funkcją GPS i wysłać go do nas przez stronę www – tłumaczy Marta Hernik.

Zapisy dla wszystkich biegaczy rozpoczęły się 10 maja o godz. 12.00 i potrwają do 31 maja lub wyczerpania limitu miejsc (w przypadku biegu stacjonarnego w Krakowie). Natomiast w przypadku wyboru całkowicie wirtualnego pakietu startowego, będzie możliwość rejestracji do 31 sierpnia.

Więcej informacji o tegorocznej odsłonie wydarzenia można znaleźć TUTAJ, a o zasadach udziału TUTAJ.

Poprzez opłacenie udziału pracowników w biegu firmy i organizacje pomogą m.in. 37-letniej Dominice z Łodzi, która w wyniku choroby przeszła amputację nogi i potrzebuje protezy. Nowy sprzęt pozwoli jej swobodnie poruszać się w obrębie swojego mieszkania, zlokalizowanego na IV piętrze kamienicy, a w dalszej perspektywie wrócić do aktywności i pracy zawodowej.

Osoby z niepełnosprawnością ruchową oraz po mastektomii, które potrzebują rehabilitacji, protez, wózków czy pomocy psychologicznej i chciałyby zostać beneficjentami Poland Business Run wciąż mogą wysłać wniosek o wsparcie.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2022-05-09
Data aktualizacji: 2022-05-18
Powrót

Zobacz także

Znajdź