Nasze Miasto rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Wynajmij kram w Sukiennicach

Wizytówka renesansowej architektury i obowiązkowy punkt wycieczki po Krakowie? To oczywiście Sukiennice, które mogą stać się miejscem... twojej pracy! Dziś ZBK przeprowadzi aukcję na najem lokali użytkowych, w tym także kramu w Sukiennicach. Jeszcze tylko dziś można dopełnić formalności, by przystąpić do aukcji.

Fot. Bogusław Świerzowski / krakow.pl

Podczas aukcji będzie można wylicytować lokal użytkowy – kram nr 26 – o powierzchni 10,64 m2 wraz z udziałem w przestrzeni wspólnej o metrażu 1,47 m2. Budynek jest położony w strefie „Ex”. Cena wywoławcza stawki czynszowej wynosi 600 zł netto za 1 m2.

Zasady prowadzenia kramu

Zwycięzca aukcji będzie mógł prowadzić tam działalność gospodarczą, która polega na sprzedaży produktów z przewagą wyrobów noszących znamiona rękodzieła ludowego i artystycznego (związanego z tradycją handlu krakowskiego). Celem takiej formy handlu jest promocja miasta i regionu.

Możliwa jest sprzedaż pamiątek, upominków, elementów sztuki użytkowej, które są wykonane z surowców naturalnych m.in. z zakresu: witrażownictwa, szklarstwa, stolarstwa artystycznego i galanterii drewnianej, tkactwa artystycznego, haftu artystycznego, krawiectwa regionalnego, jubilerstwa, płatnerstwa, snycerstwa, metaloplastyki, kaletniczo-futrzarskich, rzeźby, malarstwa, grafiki, ceramiki, odlewnictwa artystycznego, książek ręcznie malowanych.

Wynajmujący (czyli miasto) nie wyraża zgody na handel przedmiotami: pochodzenia zagranicznego mającymi znamiona pamiątki obcej (niepolskiej), wyrobami przemysłowymi powszechnego użytku niemającymi znamion rękodzieła lub nienawiązującymi jednoznacznie do tradycji handlu regionu i kraju oraz na prowadzenie w lokalu handlu artykułami spożywczymi, w tym alkoholem.

Inne lokale użytkowe

W ramach aukcji będzie można wylicytować również najem innych lokali użytkowych. Wykaz adresów tych lokali jest dostępny tutaj.

Aukcja

Aby wziąć udział w licytacji, należało do 24 lutego dopełnić formalności – dokonać wpłaty wadium, a także złożyć ofertę przystąpienia do aukcji.

Licytacja, w dwóch turach, rozpocznie się już dziś, 28 lutego, o godz. 9.00, w Urzędzie Miasta Krakowa przy Rynku Podgórskim 1, w sali obrad im. F. Maryewskiego, II piętro:

  • I tura od godz. 9.00 – aukcja na najem lokali użytkowych oraz aukcja celowa na najem lokali użytkowych zaliczonych do bazy lokalowej, przeznaczonej na realizowanie świadczeń zdrowotnych.
  • II tura od godz. 11.00 – aukcja celowa na najem gminnego lokalu użytkowego w Sukiennicach – Rynek Główny 3 w Krakowie.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie ZBK. Więcej informacji pod numerami telefonu: 12 616 61 54, 12 291 28 75.

pokaż metkę
Autor: Patrycja Piekoszewska
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2023-02-09
Data aktualizacji: 2023-02-28
Powrót

Zobacz także

Znajdź