Kultura rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Luty w pałacu Potockich

Luty w pałacu Potockich to powrót znanych i lubianych cyklicznych spotkań wokół tematów literackich czy dobrego życia, ale też pierwsze wydarzenia z nowych serii. Zapraszamy do krakowskiego pałacu kultury – pałacu Potockich przy Rynku Głównym 20, gdzie przez cały rok dzieje się naprawdę wiele!

Fot. materiały prasowe / INSPIRO

Nowości w pałacu Potockich

Dziś, 25 lutego o godz. 17.00 odbędzie się wydarzenie otwierające nowy cykl Rynek komiksowy realizowany we współpracy z Fundacją Muzeum Komiksu oraz Krakowskim Stowarzyszeniem Komiksowym w celu popularyzacji tej niezwykłej sztuki. Spotkanie z Marcinem Nowakowskim i Arturem Wabikiem, autorami komiksu Mistrz znaku geometrycznego (Wydawnictwo Zamek Królewski na Wawelu), poprowadzi Szymon Kloska. Wydarzenie będzie premierą publikacji poświęconej historii arrasów wawelskich. W tym samym dniu o godz. 19.00 w Muzeum Komiksu (ul. Sarego 7) odbędzie się wernisaż wystawy oryginalnych plansz z komiksu z udziałem dyrektora Zamku Królewskiego na Wawelu.

Czym skorupka za młodu…

W każdą lutową niedzielę przed południem zapraszamy do pałacu Potockich najmłodszych entuzjastów książek – Literackie Chwile to momenty, w których bohaterami są dzieci, ich wyobraźnia, pomysły i wizje. Pod wodzą doświadczonych i kreatywnych edukatorek i edukatorów dzieją się wspaniałe rzeczy! W niedzielę, 27 lutego (uwaga, znowu wyjątkowo o godz. 10.30!) dzieci w wieku 7–12 lat poznają publikację Moniki Utnik-Strugały – „Brud. Cuchnąca historia higieny” (Wydawnictwo Dwie Siostry).

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2022-02-01
Data aktualizacji: 2022-02-25
Powrót

Zobacz także

Znajdź