Sport i Zdrowie rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

19. Cracovia Maraton – zapisy wznowione

9 lutego wznowione zostało przyjmowanie zgłoszeń internetowych do 19. Cracovia Maraton, który odbędzie się 24 kwietnia. Przypominamy, że ustalony został limit startujących – 5000 zawodników. W momencie wznowienia zapisów na liście startowej znajdowało się 3530 osób. Zostało jeszcze 1470 pakietów startowych.

Cracovia maraton 2022 zapisy
Fot. ZIS

Na nowej liście startowej znajdują się zawodnicy, którzy nie wystąpili o zwrot opłaty startowej. Osobom, które wnioskowały o zwrot, wszystkie opłaty startowe zostaną zwrócone do końca lutego. Prosimy o wyrozumiałość i cierpliwość w oczekiwaniu na zwrot wpisowego.

NOWA LISTA STARTOWA

W związku z dynamiczną sytuacją, szczegółowe informacje dotyczące lokalizacji, godziny i formuły startu 19. Cracovia Maraton zostaną podane w późniejszym terminie.

Organizowany od 2002 roku Cracovia Maraton to najważniejsze wydarzenie biegowe w Krakowie i największy wiosenny bieg na królewskim dystansie w Polsce. Od 2014 roku start i meta Cracovia Maraton usytuowane są na krakowskim Rynku Głównym. Zgodnie z hasłem imprezy: „z historią w tle”, uczestnicy maratonu przebiegają obok wielu wspaniałych zabytków Krakowa.

Cracovia Maraton przyciąga biegaczy z całego świata, będąc najbardziej międzynarodowym spośród polskich maratonów, z najwyższą w kraju frekwencją uczestników z zagranicy. W dotychczasowych edycjach Cracovia Maraton startowali zawodnicy z 55 państw.

Cracovia Maraton jest zaliczany do Korony Maratonów Polskich, a wraz z Biegiem Trzech Kopców i Cracovia Półmaratonem Królewskim tworzy jedyną w swoim rodzaju Królewską Triadę Biegową.

Zapisy do 19. Cracovia Maraton

Zapisy internetowe do 19. Cracovia Maraton przyjmowane są tutaj. Przed rejestracją, prosimy zapoznać się z regulaminem biegu. 

Zapisy drużynowe

Istnieje możliwość zapisów drużynowych – przewidzianych dla minimum dziesięcioosobowych grup. Szczegóły na temat zasad zapisów drużynowych znajdują się tutaj.

Warunki uczestnictwa

W związku z sytuacją epidemiologiczną w kraju, która powoduje wyjątkowe okoliczności wymagające wprowadzenia szczególnych środków i rozwiązań, poszczególne zapisy w regulaminie są/będą uzależnione od aktualnie obowiązujących przepisów prawa i wytycznych wskazanych na stronach www.gov.pl.

Ustalony został limit startujących – 5.000 zawodników. Limit uczestników może ulec zmianie – w przypadku zmiany wytycznych i regulacji prawnych dotyczących  organizacji imprez w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

W biegu mogą wziąć udział osoby, które najpóźniej w dniu 24 kwietnia 2022 r. ukończą 18 lat.

W biegu nie mogą wziąć udziału osoby, które w dniu wydarzenia:

  • mają objawy infekcji, w szczególności górnych dróg oddechowych takich jak katar, kaszel,
  • mają temperaturę ciała powyżej 37,5C,
  • przebywają na kwarantannie lub w izolacji.

Trasa

Długość trasy wynosi 42,195 km. Trasa będzie posiadać atest PZLA, World Athletics (dawniej IAAF) oraz AIMS. Trasę należy pokonać w regulaminowym limicie czasu – do 6 godzin. Dokładny opis trasy zostanie podany na stronie www.cracoviamaraton.pl w późniejszym terminie.

Trasa będzie miała oznaczone wszystkie kilometry od 1 do 42.

Zgłoszenia i opłata startowa

Zgłoszenia uczestnictwa w 19. Cracovia Maraton przyjmujemy:

  • na stronie internetowej biegu – do 14 kwietnia lub do dnia, w którym wyczerpany zostanie limit startujących. Zgłoszenia można dokonać poprzez formularz zgłoszeniowy zamieszczony tutaj
  • w Biurze Zawodów – w dniach 22-23 kwietnia, w przypadku niewyczerpania limitu startujących

Dokonując zgłoszenia do biegu, zawodnik oświadcza, że  jest świadomy zagrożeń mogących pojawić się w związku ze startem oraz że jego stan zdrowia pozwala na udział w tym biegu.

Weryfikacja zawodników, nadawanie numerów startowych oraz odbiór numerów i pakietów startowych będą odbywać się wyłącznie w Biurze Zawodów.

Szczegółowe informacje dotyczące lokalizacji, dni i godzin pracy Biura Zawodów, godziny oraz przebiegu startu zostaną podane na stronie www.cracoviamaraton.pl w późniejszym terminie.

Istnieje możliwość odbioru pakietu startowego w imieniu innej osoby – odbiór pakietu startowego przez pełnomocnika:

  • pakiet zostanie wydany wyłącznie osobie która – posiada przy sobie kod QR zawodnika, dla którego odbiera pakiet. Posiada przy sobie dokument tożsamości. Jej dane zostały podane przez zawodnika w formularzu zgłoszeniowym podczas rejestracji. Zawodnik ma możliwość wprowadzenia danych pełnomocnika do dnia 14 kwietnia,
  • pełnomocnikiem mogą być wyłącznie osoby, które w dniu odbioru pakietu startowego mają ukończone 18 lat,
  • w przypadku, gdy zawodnik, dla którego odbierany jest pakiet posiada uprawnienia do zniżek, pełnomocnik powinien okazać te dokumenty przy odbiorze pakietu startowego.

Szczegółowa instrukcja odbioru pakietu startowego i weryfikacji znajduje się tutaj

W przypadku chęci dokonania zmian w zgłoszeniu do 19. Cracovia Maraton (adresu, rozmiaru koszulki itp.), prosimy o przesłanie wiadomości na adres zapisy@zis.krakow.pl, w temacie wpisując „korekta zgłoszenia 19. Cracovia Maraton”, a w treści wszystkie dane, które mają zostać zmienione.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2022-01-17
Data aktualizacji: 2022-02-13
Powrót

Zobacz także

Znajdź