Komunikacja rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Bliżej do rozbudowy dwóch kolejnych odcinków ul. Kocmyrzowskiej

Zarząd Inwestycji Miejskich ogłosił przetarg na przygotowanie koncepcji oraz uzyskanie decyzji środowiskowej dla rozbudowy ul. Kocmyrzowskiej – na odcinku od skrzyżowania z ul. Bulwarową do węzła Grębałów. Wybrano też wykonawcę dokumentacji projektowej dla fragmentu od skrzyżowania ul. Kantorowickiej i Bukszpanowej do miejscowości Prusy.

Kocmyrzowska
Fot. materiały ZIM

Przypomnijmy, że przewidziana do rozbudowy ulica Kocmyrzowska na odcinku od ul. Bulwarowej do gminy Prusy została podzielona na trzy odcinki. Najbliższy realizacji jest odcinek środkowy – od węzła Grębałów do skrzyżowania z ulicami Kantorowicką i Bukszpanową. Ten najbardziej newralgiczny fragment powstaje we współpracy miasta z krakowskim oddziałem Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Porozumienie w tej sprawie podpisano latem ubiegłego roku.

Wylotówka na Proszowice na tym odcinku wraz z linią tramwajową zostanie zmodernizowana w ramach budowy wschodniej obwodnicy Krakowa. Obecnie trwa kompletowanie dokumentów do wniosku o zezwolenie na realizację inwestycji drogowej (ZRID). Roboty w terenie powinny się rozpocząć niezwłocznie po uzyskaniu tej decyzji, z początkiem przyszłego roku. Zgodnie z harmonogramem, termin zakończenia to listopad 2024 r.

Niedawno ZIM wyłonił wykonawcę, który ma zaprojektować i uzyskać zgody administracyjne na budowę odcinka od skrzyżowania ul. Kantorowickiej i Bukszpanowej do miejscowości Prusy. To zadanie realizowane jest we współpracy z Zarządem Dróg Wojewódzkich. Zwycięzca przetargu – firma Sweco Polska ma 13 miesięcy na realizację zlecenia.

Przed kilkoma dniami ZIM ogłosił też przetarg dotyczący pierwszego z odcinków ul. Kocmyrzowskiej. W jego efekcie ma zostać opracowana wielobranżowa i wielowariantowa koncepcja rozbudowy wylotówki na Proszowice od skrzyżowania z ul. Bulwarową do węzła Grębałów wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną. Zwycięzca ma też przygotować materiały i uzyskać decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach. Dzięki temu miasto będzie mogło zlecać kolejne prace dotyczące rozbudowy tego odcinka ul. Kocmyrzowskiej – najpierw opracowanie dokumentacji projektowej i uzyskanie decyzji ZRID, a następnie roboty budowlane.

Szczegółowe informacje o ogłoszonym przez ZIM przetargu dostępne są tutaj.

ADRES: ul. Kocmyrzowska, Kraków
pokaż metkę
Osoba publikująca: Marta Műller-Reczek
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2022-01-13
Data aktualizacji: 2022-01-16
Powrót

Zobacz także

Znajdź