Nasze Miasto rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Miejskie instytucje kultury zagrają razem z WOŚP

Dziś, 30 stycznia w całej Polsce odbędzie się 30. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Nasze miasto tradycyjnie włącza się w działania WOŚP. W tym roku po raz pierwszy jeden z krakowskich sztabów będzie miał siedzibę w Urzędzie Miasta Krakowa. Przybliżamy propozycje miejskich instytucji kultury przygotowane na tegoroczny finał WOŚP.

Fot. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy / materiały prasowe

30 stycznia cały Kraków stanie się sceną chyba największej orkiestry świata – Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dla miasta ten jubileuszowy finał będzie szczególny, ponieważ w tym roku krakowski sztab fundacji, który rozstał się z redakcją „Gazety Krakowskiej”, będzie miał swoją siedzibę w Urzędzie Miasta Krakowa przy placu Wszystkich Świętych. Miasto nieodpłatnie udostępni budynek pałacu Wielopolskich, gdzie na czas finału zostanie zlokalizowane serce krakowskiej akcji.

Poza wsparciem logistycznym w inicjatywę włącza się prezydent miasta, jednostki Urzędu Miasta Krakowa, instytucje kultury oraz Rada Miasta Krakowa. W tym roku prezydent Jacek Majchrowski i dyrektor Muzeum Inżynierii Miejskiej Piotr Gój przekazali wyjątkowo okazały przedmiot – replikę Zygmunta przygotowaną z okazji jubileuszu 500-lecia dzwonu. Szczegóły tutaj.

 

Poniżej przybliżamy propozycje miejskich instytucji kultury przygotowane na WOŚP:

Teatr KTO proponuje podwójne zaproszenia na swoje spektakle, publikację przygotowaną z okazji 40-lecia działalności oraz wydawnictwo „Klaun Boski Pomazaniec” – albumy z dedykacjami Jerzego Zonia, dyrektora Teatru KTO w pakiecie z zaproszeniami na wybrany spektakl, a także archiwalny plakat z kolekcji teatru zaprojektowany przez Witolda Siemaszkiewicza.

Teatr Groteska na licytację przygotował trzy zestawy upominkowe – poza gadżetami promocyjnymi z jubileuszu 75-lecia teatru, znajdziemy w nich między innymi płyty z piosenkami ze spektaklu „Ania z Zielonego Wzgórza” i nagraniem „75 wierszy na 75 lat Teatru Groteska", a także plakat i program do najnowszej premiery ‒ spektaklu „Kapelusz za sto tysięcy”.

Centrum Kultury Podgórza zwycięzcę licytacji zaprosi do zorganizowania urodzin dla dziecka w swojej siedzibie. „Kreatywne dzieciaki, czyli artystyczne urodziny” odbywają się w nowoczesnej sali zabaw – Pracowni Mistrza Twardowskiego oraz salach warsztatowych. W programie uroczystości znajdują się warsztaty w pracowni plastycznej oraz godzinna zabawa z animatorami.

Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida planuje przekazać na licytację witraż powstały w ramach Rezydencji Artystycznej w ARTzonie / NORWID FESTIWAL 2021 autorstwa Natalii Komorowskiej, wydawnictwa oraz gadżety promocyjne przygotowane przez ośrodek, a także zestawy z projektu „Raptularz, czyli spraw przednowohuckich opisanie”.

Ośrodek Kultury Kraków – Nowa Huta przekaże na licytację dziesięć kompletów publikacji oraz pięć kompletów jubileuszowych gadżetów.

Nowohuckie Centrum Kultury jak co roku włącza się w działania Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W NCK jest zlokalizowany Nowohucki Sztab WOŚP oraz bank, gdzie rozliczane są datki zebrane do puszek przez wolontariuszy. W godzinach popołudniowych w siedzibie instytucji odbędzie się tradycyjny koncert zespołów tanecznych i wokalnych, podczas którego odbędą się licytacje gadżetów przekazanych przez WOŚP, a także prowadzona będzie zbiórka do puszek.

Z propozycji Biblioteki Kraków z pewnością ucieszą się miłośnicy kawy. Biblioteka we współpracy z Coffee Pro przygotowała trzy pakiety obejmujące: filiżankę, paczkę świeżo palonej kawy z muralem widniejącym na jednej z filii biblioteki na opakowaniu oraz torbę bawełnianą z pakietem wydawnictw firmowanych przez Bibliotekę Kraków.

Muzeum Armii Krajowej zwycięzców licytacji zaprosi na zajęcia poświęcone elitarnej polskiej grupie żołnierzy z czasów II wojny światowej. W programie tematyczne zwiedzanie wystawy stałej Muzeum AK połączone z grą po ekspozycji w towarzystwie eksperta, skok spadochronowy w wirtualnej rzeczywistości, możliwość zobaczenia i dotknięcia historycznego uzbrojenia i wyposażenia żołnierzy oraz przymierzenie repliki munduru polskiego pilota i spadochronowego kombinezonu.

Muzeum Inżynierii Miejskiej także tradycyjnie wspiera Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. W tym roku gra bezpośrednio z zaprzyjaźnioną Szkołą Podstawową nr 72 ‒ na licytację i konkursy organizowane w szkole muzeum przekazało zaproszenia na wystawę „Tramwaje na Wawrzyńca" i wiele atrakcyjnych gadżetów.

Co może się zdarzyć, kiedy ktoś zostanie na noc w muzeum? Będzie się mógł o tym przekonać zwycięzca licytacji przygotowanej przez Muzeum Krakowa, które zaprasza na noc w Rydlówce. Muzeum oferuje także sesje fotograficzne w swoich oddziałach oraz zachęca do udziału w aukcjach przedmiotów artystów biorących udział w wystawie „Współistnienie”.

KBF od zawsze gra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy, w tym roku nie mogło być inaczej. Dla prawdziwych melomanów Krakowskie Biuro Festiwalowe przygotowało trzy dwuosobowe vouchery. Miłośnicy muzyki dawnej mogą wziąć udział w licytacji vouchera na wszystkie koncerty 18. odsłony Festiwalu Misteria Paschalia. Dla fanów muzyki filmowej nie lada gratką może być licytacja vouchera na wszystkie koncerty tegorocznej edycji Festiwalu Muzyki Filmowej. A jeżeli Waszą ulubioną nutą są współczesne brzmienia, to idealną propozycją jest licytacja karnetu na Festiwal Sacrum Profanum.

Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie również gra dla Fundacji przekazując na licytację do krakowskiego sztabu WOŚP wyjątkowe gadżety z autografami polskich sportowców. Do wylicytowania jest koszulka reprezentanta Polski w siatkówce Bartosza Kurka z autografami reprezentantów Polski z Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2021, piłka do siatkówki z podpisami reprezentantów Polski oraz zdjęcie reprezentacji Polski w piłce ręcznej kobiet wraz z autografami. Szczegóły tutaj.

Dodatkowo Team Cracovia Maraton podczas tegorocznego finał przekazał na licytację do krakowskiego sztabu WOŚP trzy wyjątkowe numery biegów wchodzących w skład Królewskiej Triady Biegowej 2022. Szczegóły tutaj.

Finał WOŚP to także szczególna okazja do wylicytowania Krakowskiej Wyprawki, którą od 2017 roku miasto wita nowo narodzonych mieszkańców. Na wyprawkę, poza listem powitalnym od prezydenta miasta, składa się zestaw przydatnych drobiazgów – oryginalnych i nawiązujących do symboli oraz identyfikacji wizualnej miasta: komplet tekstyliów, grzechotka przypominająca znaną legendę o smoku wawelskim oraz książeczka w formie albumu. Linki do licytacji: pierwszy komplet tutaj, drugi komplet tutaj.

Z kolei telewizja.krakow.pl zachęca do licytacji i zostania na jeden dzień jej reporterem. Szczegóły tutaj.

To wybrane propozycje i możliwości włączenia się w tegoroczny finał WOŚP organizowany w Krakowie. Informacje o zaangażowaniu poszczególnych instytucji kultury miasta w 30. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy można śledzić na ich stronach internetowych i profilach w mediach społecznościowych, a szczegóły dotyczące działań krakowskiego sztabu WOŚP można znaleźć tutaj.

W ramach finału WOŚP dziś, 30 stycznia kładka Bernatka, TAURON Arena Kraków i wieża telewizyjna firmy Emitel zostaną podświetlone na czerwono – w barwach Orkiestry.


30. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zagra dziś, 30 stycznia – w tym roku dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki leczenia wzroku u dzieci. Oprócz organizowanej w całej Polsce zbiórki pieniędzy akcji towarzyszą również różne wydarzenia, z których część rozpoczęła się jeszcze w grudniu ubiegłego roku.

Przypomnijmy, że Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy prowadzi działalność w zakresie ochrony zdrowia polegającą na ratowaniu życia chorych i działania na rzecz poprawy stanu ich zdrowia, jak również na rzecz promocji zdrowia i profilaktyki zdrowotnej. W ciągu 29. finałów WOŚP zebrała i przekazała na wsparcie polskiej medycyny sumę ponad 1,5 mld zł i kupiła ponad 67 300 urządzeń.

Pierwszy finał WOŚP odbył się 3 stycznia 1993 roku. Zebrano wtedy 3 773 443,38 zł. Za te pieniądze zakupiono: kardiomonitory, inkubatory, defibrylatory, pompy strzykawkowe, pulsoksymetry, CPAP-y oraz respiratory. Od tego momentu zbierana kwota stale rosła, podobnie jak sama organizacja charytatywna. W ubiegłym roku było to 210 813 830,10 zł. Razem możemy pobić ten rekord i grać z Orkiestrą do końca świata i jeden dzień dłużej!

WOŚP 2022 baner

Teatr KTO: 
•	podwójne zaproszenie na premierę
Teatr KTO: • podwójne zaproszenie na premierę "Serena - traktat o samogłoskach" w dn. 21 stycznia 2022 r. • podwójne zaproszenie na wybrany spektakl w Teatrze KTO do wykorzystania do 31 grudnia 2022 r. • podwójne zaproszenie na wybrany spektakl w Teatrze KTO do wykorzystania do 31 grudnia 2022 r. • ekskluzywny album Teatru KTO wydany z okazji 40-lecia działalności z dedykacją Dyrektora Jerzego Zonia + podwójne zaproszenie na wybrany spektakl • ekskluzywne wydawnictwo "Klaun Boski Pomazaniec" z dedykacją Dyrektora Jerzego Zonia + podwójne zaproszenie na wybrany spektakl oraz archiwalny plakat z kolekcji Teatru KTO, zaprojektowany przez Witolda Siemaszkiewicza. materiały prasowe
Centrum Kultury Podgórza:
chce przekazać na licytację możliwość organizacji urodzin dla dziecka w Centrum Kultury Podgórza pn. „Kreatywne dzieciaki, czyli artystyczne urodziny”.
Centrum Kultury Podgórza: chce przekazać na licytację możliwość organizacji urodzin dla dziecka w Centrum Kultury Podgórza pn. „Kreatywne dzieciaki, czyli artystyczne urodziny”. Urodziny odbywają się w nowoczesnej sali zabaw – Pracowni Mistrza Twardowskiego oraz salach warsztatowych. W programie uroczystości znajdują się warsztaty w pracowni plastycznej (do wyboru): lepienie z gliny, malowanie eko-toreb, malowanie obrazu na sztaludze, wykonanie kolorowego naturalnego mydełka, tworzenie filcowej biżuterii, tworzenie świecy żelowej oraz godzinna zabawa z animatorami w Pracowni Mistrza Twardowskiego. Mogą również przesłać zdjęcia, które można wykorzystać do promocji licytacji. Jeśli pomysł spotka się z uznaniem, CKP prosi o informację oraz przekazanie szczegółów technicznych związanych z przeprowadzeniem licytacji. materiały prasowe
Ośrodek Kultury im. C.K. Norwida
Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida: 1. Witraż powstały w ramach Rezydencji Artystycznej w ARTzonie / NORWID FESTIWAL 2021 autorstwa Natalii Komorowskiej, 2. Wydawnictwa Ośrodka Kultury im. Cypriana K. Norwida 3. Zestawy z projektu „Raptularz, czyli spraw przednowohuckich opisanie” – w zestawie: torba + książka-katalog+ notes 4. Zestawy promocyjne kina Sfinks Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida: podwójne zaproszenie do kina Sfinks na wybrany seans dla 2 osób + materiałowa torba Sfinksa 5. Gadżety Ośrodka Kultury Norwida: - torby materiałowe: czarno-białe Norwidy / kremowe z czarnym rysunkiem i napisem „Kultury nie kupisz” / białe z kolorem „Rok Norwida” - notesy i stalowe bidony/butelki z projektu „Teraz w zielone gramy”. materiały prasowe
Biblioteka Kraków: 
Biblioteka Kraków we współpracy z Coffee Pro po raz  kolejny gra z WOŚP!
Przygotowaliśmy trzy pakiety obejmujące: 
•	urokliwą filiżankę Biblioteki Kraków z podstawką, 
•	paczkę świ
Biblioteka Kraków: Biblioteka Kraków we współpracy z Coffee Pro po raz kolejny gra z WOŚP! Przygotowaliśmy trzy pakiety obejmujące: • urokliwą filiżankę Biblioteki Kraków z podstawką, • paczkę świeżo palonej kawy w ziarnach prezentującej na opakowaniu efektowny mural namalowany przy jednej z naszych filii, • praktyczną torbę bawełnianą wraz z pakietem wydawnictw firmowanych przez Bibliotekę Kraków. materiały prasowe
Muzeum Armii Krajowej im. gen. F. Nila:
zaprasza na wyjątkowe zajęcia wokół tematu elitarnej polskiej grupy żołnierzy z czasów II wojny światowej. Jakie atrakcje czekają zwycięzcę licytacji?
Muzeum Armii Krajowej im. gen. F. Nila: zaprasza na wyjątkowe zajęcia wokół tematu elitarnej polskiej grupy żołnierzy z czasów II wojny światowej. Jakie atrakcje czekają zwycięzcę licytacji? - tematyczne, niepowtarzalne zwiedzanie wystawy stałej Muzeum AK, połączone z grą po ekspozycji w towarzystwie specjalisty z Muzeum AK na wyłączność!!! - oddanie skoku spadochronowego z użyciem wirtualnej rzeczywistości - możliwość zobaczenia i dotknięcia historycznego uzbrojenia i wyposażenia żołnierzy - przymierzenie repliki munduru polskiego pilota oraz spadochronowego kombinezonu Interaktywne zajęcia o cichociemnych kierowane są do rodzin i grup do 6 osób, bez ograniczeń wiekowych. materiały prasowe
Ośrodek Kultury Kraków - Nowa Huta
10 kompletów naszych publikacji (z Nowohuckiego Alfabetu – dwie książeczki, mapa + mapa trasy rowerowej VeloHuta)
5 kompletów jubileuszowych gadżetów Ośrodka Kultury
Ośrodek Kultury Kraków - Nowa Huta 10 kompletów naszych publikacji (z Nowohuckiego Alfabetu – dwie książeczki, mapa + mapa trasy rowerowej VeloHuta) 5 kompletów jubileuszowych gadżetów Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (torboplecak, bandana, frisbee, wodoszczelne etui, bidon + mapa trasy rowerowej Velo Huta) materiały prasowe
2 komplety Krakowskiej Wyprawki . 

Od 2017 roku miasto Kraków wita swych nowo narodzonych mieszkańców upominkiem w postaci Krakowskiej Wyprawki.
2 komplety Krakowskiej Wyprawki . Od 2017 roku miasto Kraków wita swych nowo narodzonych mieszkańców upominkiem w postaci Krakowskiej Wyprawki. Wraz z listem powitalnym od prezydenta miasta krakowscy milusińscy otrzymują zestaw przydatnych drobiazgów, na które składają się komplet tekstyliów w miejskiej kolorystyce i ornamencie lokalnych symboli, zabawka–grzechotka nawiązująca do znanej legendy o smoku wawelskim oraz książeczka w formie albumu. Wszystkie przedmioty spakowane są do atrakcyjnego pudełka, które można wykorzystać ponownie do przechowywania „skarbów” swojego maluszka. materiały prasowe
Teatr Groteska: 
przekaże trzy zestawy upominkowe, w skład których wejdą:
- torba lniana i długopis z logotypem Teatru Groteska
- płyta CD z piosenkami ze spektaklu
Teatr Groteska: przekaże trzy zestawy upominkowe, w skład których wejdą: - torba lniana i długopis z logotypem Teatru Groteska - płyta CD z piosenkami ze spektaklu "Ania z Zielonego Wzgórza" - jubileuszowa płyta CD "75 wierszy na 75 lat Teatru Groteska" - plakat i program do naszej najnowszej premiery, spektaklu "Kapelusz za sto tysięcy". materiały prasowe
Teatr KTO: 
•	podwójne zaproszenie na premierę
Centrum Kultury Podgórza:
chce przekazać na licytację możliwość organizacji urodzin dla dziecka w Centrum Kultury Podgórza pn. „Kreatywne dzieciaki, czyli artystyczne urodziny”.
Ośrodek Kultury im. C.K. Norwida
Biblioteka Kraków: 
Biblioteka Kraków we współpracy z Coffee Pro po raz  kolejny gra z WOŚP!
Przygotowaliśmy trzy pakiety obejmujące: 
•	urokliwą filiżankę Biblioteki Kraków z podstawką, 
•	paczkę świ
Muzeum Armii Krajowej im. gen. F. Nila:
zaprasza na wyjątkowe zajęcia wokół tematu elitarnej polskiej grupy żołnierzy z czasów II wojny światowej. Jakie atrakcje czekają zwycięzcę licytacji?
Ośrodek Kultury Kraków - Nowa Huta
10 kompletów naszych publikacji (z Nowohuckiego Alfabetu – dwie książeczki, mapa + mapa trasy rowerowej VeloHuta)
5 kompletów jubileuszowych gadżetów Ośrodka Kultury
2 komplety Krakowskiej Wyprawki . 

Od 2017 roku miasto Kraków wita swych nowo narodzonych mieszkańców upominkiem w postaci Krakowskiej Wyprawki.
Teatr Groteska: 
przekaże trzy zestawy upominkowe, w skład których wejdą:
- torba lniana i długopis z logotypem Teatru Groteska
- płyta CD z piosenkami ze spektaklu
pokaż metkę
Autor: ANNA LATOCHA
Osoba publikująca: Marcin Drobisz
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2022-01-13
Data aktualizacji: 2022-01-30
Powrót

Zobacz także

Znajdź