Rada Miasta rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Warto pomagać – dołącz do zbiórki

1 grudnia, już po raz trzeci, ruszyła zbiórka karmy dla zwierzaków ze schroniska prowadzonego przez Krakowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami. Tym razem Przewodniczący Rady Miasta Krakowa Dominik Jaśkowiec zachęca radnych, urzędników oraz wszystkich mieszkańców Krakowa do pomocy czworonogom poprzez mikołajkową zbiórkę, która potrwa do 14 grudnia.

Fot. schronisko.krakow.pl

- Zapraszam wszystkie osoby, którym leży na sercu dobro zwierząt, do przyłączenia się do mikołajkowej zbiórki. Dary można przynosić do Urzędu Miasta Krakowa bezpośrednio do mojego gabinetu w godzinach pracy magistratu. W zeszłym roku, dzięki wielkim sercom i hojności wszystkich, którzy wsparli zbiórkę, uzbieraliśmy ponad tonę karmy i wiele akcesoriów potrzebnych zwierzakom przebywającym w schronisku. Mam nadzieję, że w tym roku zgromadzimy co najmniej tyle samo  – mówi Dominik Jaśkowiec, Przewodniczący Rady Miasta Krakowa, organizator zbiórki.

Zbiórka po raz trzeci

Zbiórki karmy na rzecz Krakowskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami organizowane są w Radzie Miasta Krakowa po raz trzeci. Pierwsza obyła się w 2019 r., na chwilę przed świętami Bożego Narodzenia. Udało się wtedy wesprzeć schronisko ponad 100 kg karmy. Kolejna, noworoczna zbiórka zakończyła się przekazaniem do KTOZ-u ponad tony karmy wraz z akcesoriami dla zwierząt. Na dary dla psów i kotów czekamy do 14 grudnia. Można je przynosić do gabinetu Przewodniczącego Rady Miasta Krakowa w Urzędzie Miasta Krakowa, pokój 205, II piętro, pl. Wszystkich Świętych 3-4.

Jak można pomóc?

– Mikołajki to czas prezentów, więc zróbmy prezent zwierzakom w schronisku. Co najbardziej przyda się psom i kotom? Dobrej jakości karma, ręczniki, koce, legowiska, zabawki czy akcesoria (smycze, obroże, miski)  – zachęca do udziału w zbiórce Przewodniczący Rady Miasta Krakowa.

plakat zbiórka dla schroniska 2021

pokaż metkę
Autor: Małgorzata Kubowicz
Osoba publikująca: KATARZYNA MALETA-MADEJSKA
Podmiot publikujący: Kancelaria Rady Miasta Krakowa
Data publikacji: 2021-11-26
Data aktualizacji: 2021-12-13
Powrót

Zobacz także

Znajdź