Kultura rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Zgody 7 – trzecie urodziny nowohuckiego miejsca spotkań!

Trzeci weekend października upłynie pod znakiem trzecich urodzin punktu na os. Zgody 7. Na wielbicieli kreatywnych zajęć czekają m.in. warsztaty, zajęcia z kaligrafii i sutaszu, gra terenowa dla superbohaterów oraz wyjątkowa wymiana książek dziecięcych.

Urodziny Zgody 7
Fot. materiały prasowe / KBF

Warsztaty dla dużych i małych

W niedzielę, 17 października, o godzinie 11.00 w ramach cyklu „Razem dla Ziemi” dzieci wykonają Eko-książko-kolaże. Zajęcia, prowadzone przez Paulinę Dąbrowską, pozwolą najmłodszym wcielić się w rolę ekointroligatorów. Każdy uczestnik będzie miał za zadanie zilustrować fragment tekstu, będący częścią wiersza, który wszyscy wspólnie złożą w całość. Do wykonania zostaną wykorzystane stare ulotki i inne materiały prasowe, a także kolorowe jesienne liście. Warsztaty przeznaczone są dla dzieci w wieku 7-9 lat.

Z kolei niedzielne popołudnie należeć będzie do dorosłych uczestników warsztatów kaligrafii. Podczas warsztatów, prowadzonych przez Sylwię Dziadek, uczestnicy zapoznają się z podstawami kaligrafii nowoczesnej. Nauczą się, jak pisać w prosty i nowoczesny sposób. Prowadząca podzieli się także inspiracjami, będziemy pracować nad odpowiednią techniką, a co najważniejsze każdy uczestnik otrzyma pakiet materiałów, które wykorzysta później w domu. Zajęcia rozpoczynają się o godzinie 15.00.

Wejściówki na warsztaty

Na wszystkie warsztaty obowiązują wejściówki. Są one już dostępne na stronie internetowej kbfbilety.krakow.pl. W przypadku zajęć dla dzieci wejściówkę należy pobrać tylko dla dziecka.

Wymiana książek i gra terenowa

Urodzinowy weekend dopełni wymiana książek dla dzieci i gra terenowa – obie atrakcje zostały zorganizowane wokół całorocznej akcji „Razem dla Ziemi”.

Książki dla dzieci można będzie wymieniać dzisiaj między godziną 12.00 a 16.00. Milusińscy wraz z rodzicami mogą przynieść maksymalnie 10 książek. Podczas wymiany będzie obowiązywała zasada 1 do 1 – można zabrać dokładnie tyle pozycji, ile sami przyniesiemy. Wymieniamy wyłącznie książki dla dzieci i młodzieży, z wyłączeniem podręczników szkolnych, poradników, broszur czy dodatków do gazet.

Ważne, żeby książki były w bardzo dobrym stanie, niezniszczone, z kompletem stron, bez śladów działalności artystycznej milusińskich. Uczestnicy powinni przynieść takie książki, jakie sami chcieliby otrzymać.

Jeśli w naszych domach czają się superbohaterowie, gra terenowa będzie doskonałym pomysłem, żeby ich odwaga ujrzała światło dzienne. Dzięki grze, która toczyć się będzie w godzinach od 10.00 do 18.00, uczestnicy odkryją zielone zakątki Nowej Huty, odwiedzając park im. Stefana Żeromskiego, opactwo oo. cystersów w Mogile oraz park Klasztorna. Od razu warto dodać, że wszystkie zadania będą wymagały użycia supermocy!

Kartę z zadaniami można otrzymać w punkcie InfoKraków Zgody 7 lub wydrukować samodzielnie ze strony internetowej kidsinkrakow.pl.

Na dzieci, które w dniach 16 i 17 października (w godz. 10.00-18.00) zgłoszą się do Zgody 7 z wypełnioną kartą, będzie czekać niespodzianka!

Organizatorami wydarzeń są Miasto Kraków, KBF, Zgody 7 i Kids in Krakow.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Marcin Drobisz
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2021-10-12
Data aktualizacji: 2021-10-17
Powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat