Rada Miasta rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Curling – sport dam i dżentelmenów

O Krakowskim Klubie Curlingowym i podsumowaniu konsultacji społecznych Programu Rozwoju Sportu w Krakowie na lata 2021-2025 rozmawiano podczas posiedzenia Komisji Sportu i Kultury Fizycznej.

Fot. pixabay.com

Krakowski Klub Curlingowy działa od 2003 r. Skupia 62 członków, kilkuset uczestników i jest jednym z największych klubów curlingowych w kraju, brakuje mu jednak dedykowanego toru curlingowego. Obecnie korzysta z lodowiska MKS Cracovia SSA przez 2 godziny w tygodniu.

– Curling to sport, który się pozytywnie kojarzy, jest to sport integracyjny i wielopokoleniowy. To sport uniwersalny. W tym samym turnieju grają starsi i dzieci, kobiety i mężczyźni oraz osoby z niepełnosprawnościami. To sport dam i dżentelmenów. W turniejach nie ma sędziego, zawodnicy spory rozstrzygają między sobą – mówił wiceprezes Klubu Wojciech Tomisia. Prezes Krakowskiego Klubu Curlingowego Krzysztof Kawecki zwracał natomiast uwagę, że bez lodowiska 62 osoby to szczyt możliwości klubu. – Dążymy do uruchomienia sezonowych torów w Krakowie. Na przełomie grudnia i stycznia taki tor powstanie przy Tauron Arenie – informował radnych Krzysztof Kawecki.

Krakowski Klub Curlingowy brał udział w konsultacjach Centrum Sportów Zimowych, planowanego w rejonie ul. Lipskiej i Myśliwskiej w Krakowie. W obiekcie przewidziano także dwa sztuczne lodowiska, w tym jedno do curlingu.

Radni wysłuchali także sprawozdania z podsumowania konsultacji społecznych dotyczących projektu uchwały Komisji Sportu i Kultury Fizycznej Rady Miasta Krakowa w sprawie przyjęcia „Programu Rozwoju Sportu w Krakowie na lata 2021 – 2025”. Celem konsultacji było poznanie opinii na temat przygotowanego projektu programu strategicznego w zakresie rozwoju sportu. Więcej o konsultacjach przeczytać można tutaj.

Przyjęli także wniosek do Prezydenta Miasta Krakowa o  wszczęcie procedury punktowej zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obszaru „Centrum Nowej Huty”, w celu umożliwienia w granicach objętych planem budowy hali sportowo widowiskowej na terenie Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego Kraków Wschód. Obecny zapis planu jest niewystarczający do przeprowadzenia tego zadania. Radni wnioskują, by Prezydent po dokonaniu analizy możliwości punktowej zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obszaru „Centrum Nowej Huty” przedstawił pod obrady Rady Miasta Krakowa projekt uchwały zmieniający parametry planu tak, aby umożliwić realizację inwestycji związanej z zaprojektowaniem i wybudowaniem hali sportowo widowiskowej. Więcej o projekcie Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego Kraków – Wschód przeczytacie tutaj.

pokaż metkę
Autor: Małgorzata Kubowicz
Osoba publikująca: MAŁGORZATA KUBOWICZ
Podmiot publikujący: Kancelaria Rady Miasta Krakowa
Data publikacji: 2021-10-06
Data aktualizacji: 2021-10-06
Powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat