Nasze miasto rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Weekend seniora z kulturą na początku października

Weekend seniora z kulturą, który w tym roku odbędzie się w dniach 2–3 października, to ogólnopolska inicjatywa, której celem jest zachęcanie seniorów do uczestnictwa w życiu kulturalnym. W przedsięwzięcie włączają się krakowskie instytucje, które oferują seniorom bilety na spektakle i koncerty, a także zapraszają na wystawy, warsztaty, ciekawe spotkania.

Fot. pixabay.com

Na spektakl „Kandyd czyli optymizm”, który zostanie pokazany 2 października, o godz. 19.00, Teatr Groteska przygotował specjalną pulę biletów dla seniorów w specjalnej cenie 30 zł. Liczba biletów ograniczona, można je kupić w kasie teatru, rezerwacja telefoniczna: 12 633 48 22 w. 238, 244, 258.

Także 2 października, o godz. 19.00, planowany jest spektakl „Sprzedam dom, w którym już nie mogę mieszkać”, na który Teatr KTO zaprasza seniorów, oferując bilety w specjalnej cenie. Rezerwacje na spektakl można wysyłać na adres e-mail: rezerwacja@teatrkto.pl.

Teatr Ludowy 2 oraz 3 października, o godz. 19.00, zaprasza seniorów do udziału w przedstawieniu „Panna Julia” (Scena pod Ratuszem, Rynek Główny 1). Teatr oferuje bilet dla seniora w cenie 10 zł, a dla osoby towarzyszącej seniorowi: 25 zł (liczba biletów ograniczona). Rezerwacji można dokonać telefonicznie: 12 680 21 12 lub mailowo: rezerwacja@ludowy.pl.

Muzeum Inżynierii Miejskiej (ul. św. Wawrzyńca 15) w sobotę, 2 października, o godz. 12.00, zaprasza na grę miejską SPINGO – „Bezpieczeństwo", a w niedzielę, 3 października, na wielopokoleniowy spacer „Niezwykłe miejsca Kazimierza” (koszt udziału: seniorzy na podstawie Karty Seniora: 1 zł, pozostali uczestnicy według cennika). 1 i 2 października za bilet wstępu do Ogrodu Doświadczeń im. Stanisława Lema seniorzy zapłacą złotówkę.

Na weekend seniora z kulturą, Muzeum MOCAK przygotowało warsztaty inspirowane wystawą Jadwigi Sawickiej „Okładka obca książce”. Uczestnicy spotkania, które odbędzie się 2 października, o godz.12.00, zapoznają się z pracami autorki, będą rozmawiać o relacji formy i treści w sztukach wizualnych i w literaturze, a także potędze pierwszego wrażenia i kontekstu. Zaprojektują też spersonalizowane obwoluty książek. Uczestnicy są proszeni o przyniesienie jednej, najważniejszej dla siebie książki. Opłata za udział w warsztatach wynosi 10 zł od osoby. Bilet umożliwia także zwiedzenie muzeum w dniu wydarzenia. Liczba miejsc ograniczona, zgłoszenia pod adresem: edukacja@mocak.pl lub tel.: 12 263 40 35 (wtorek–sobota, godz. 9–17).

Centrum Kultury Podgórza zaprasza na „Poczekalnię” na Teatralnej Scenie Solvay. Komediowy spektakl zostanie zaprezentowany 2 października, o godz. 19.00. Bezpłatne wejściówki można odebrać w sekretariacie Centrum Sztuki Współczesnej Solvay: wtorek, środa, piątek w godz. 16.00-20.00 oraz czwartek w godz. 10.00-14.00. A 3 października w sali widowiskowej odbędzie się koncert „Zakochaj się w Operetce”. W programie najpiękniejsze arie i duety operetkowe. Dla posiadaczy Karty Seniora CKP bilety w cenie 15 zł.

Galeria Huta Sztuki Ośrodka Kultury im C. K. Norwida (os. Górali 5) zaprasza 2 października ,w godz. 15.00–19.00, na bezpłatne zwiedzanie wraz z kuratorem wystawy „Materia miasta – wybrane z kolekcji”.

Klub Kuźnia Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida (os. Złotego Wieku 14) zaprasza na zajęcia poświęcone oddechowi, warsztaty projektowania ekologicznych toreb oraz spotkanie „Kultura w Internecie”. Warsztaty, podczas których będzie można nauczyć się, jak prawidłowo oddychać i relaksować odbędą się w sobotę, 2 października, o godz. 10.00 i 11.00 (liczba uczestników ograniczona, decyduje kolejność przyjścia). Na warsztaty projektowania i malowania ekologicznych toreb, zaplanowane na godz. 12.00, można się zapisywać mailowo: j.kornas@okn.edu.pl oraz telefonicznie: 12 648 08 86.

Za pomocą tego adresu mailowego oraz numeru można zapisywać się także na spotkanie „Kultura w Internecie”, na które zaprasza Mistrzejowicki Komputerowy Klub Seniora w Klubie Kuźnia (2 października, godz. 10.00 – 13.00). Z kolei w Galerii „m” będzie okazja do zobaczenia wystawy „Nowa Huta w 3D”. W trakcie weekendu z kulturą seniorzy mogą także skorzystać z oferty i czytelniczych porad oferowanych przez Bibliotekę Klubu Kuźnia.

Kluby Karino, Jędruś i Mirage Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta także włączają się w weekend seniora z kulturą. 2 października, w godz. 11.00–15.00, odbędą się spotkania, podczas których seniorzy zostaną wprowadzeni w ideę zero waste i ekologii. Stworzą własny ekologiczny proszek do prania oraz poznają przepisy na pozostałe naturalne środki pomagające utrzymać czystość. Posłuchają, a także zobaczą, na co można zamienić popularne plastikowe reklamówki, woreczki, papier śniadaniowy i inne produkty jednorazowego użytku. Poznają też zasady ekologicznych zakupów, pomagających jednocześnie zaoszczędzić pieniądze oraz zasady segregacji problematycznych odpadów. Miejsce: Nowohucka Akademia Seniora, Klub Jędruś (os. Centrum A bl. 6A). Na spotkania obowiązują zapisy i podział na grupy. Udział w spotkaniach jest bezpłatny. Zapisy do 24 września pod numerem telefonu 504 419 164 w godz. 10.00-14.00.

Klub Karino (os. Chałupki, ul Truskawkowa 4), który realizuje różne zajęcia dla seniorów, 2 października, o godz. 10.00, zaprasza na zwiedzanie zabytkowego wnętrza renesansowej budowli zwanej lamusem, wchodzącej w skład zabudowań dworu rodu Branickich (Muzeum Archeologiczne w Krakowie, Oddział Nowa Huta, ul. Sasanek 2a) wraz z lekcją pisania gęsim piórem. Zapisy na warsztaty przyjmowane są pod nr tel. 504 419 196 oraz w klubie.

Klubie Mirage (os. Bohaterów Września 26) przygotował kilka propozycji: o godz. 11.00 „Fit senior” – gimnastyka, o godz. 15.00 „Dookoła świata” – podróżnicze wspomnienia z czasów sprzed pandemii, prelekcja z przeźroczami Mariusza Gotfryda, a o 16.30 „Liaitańskie popołudnie ze Straussem” – koncert na skrzypce i akordeon w wykonaniu Karoliny i Mariusza Kruczałów. W godz. 11.00-17.30 będzie można zobaczyć wystawę fotografii z koncertów „Nowa Huta Dlaczego Nie”, a w godz. 12.00-15.00 wykonać zaprojektowany przez siebie magnes oraz zrobić zdjęcie na ściance klubowej. Wstęp wolny. Na gimnastykę, prelekcję i koncert obowiązują bezpłatne wejściówki do odbioru w klubie do wyczerpania miejsc.

pokaż metkę
Autor: Anna Latocha
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2021-09-21
Data aktualizacji: 2021-09-30
Powrót

Zobacz także

Znajdź