Kultura rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Weekendy z Kraków Culture Summer i Piknikiem Krakowskim

Przez wszystkie weekendy sierpnia park im. Henryka Jordana wypełnią spektakle teatralne, warsztaty, pokazy animacji i koncerty. Na finał zaplanowano m.in. występ zespołu Beata i Bajm oraz „Galę FMF w trzech sezonach” w ramach Festiwalu Muzyki Filmowej. W tym roku częścią Kraków Culture Summer jest Piknik Krakowski.

Fot. materiały prasowe

Przez cały sierpień park im. Jordana jest najważniejszym adresem na kulturalnej mapie stolicy Małopolski. Kraków Culture Summer skupia unikatowe wydarzenia prezentujące różnorodność krakowskiej kultury. Nie brakuje wydarzeń dla melomanów, miłośników teatru, ale również propozycji dla najmłodszych (projekt Kids in Kraków), które są stałym punktem programu Kraków Culture Summer.

 

27–29 sierpnia – finał

Finałowy weekend Kraków Culture Summer to koncerty w ramach Wianków: Święta Muzyki oraz Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie. Na Wiankach zaprezentowali się m.in. jeden z najciekawszych młodych gitarowych zespołów na rodzimej scenie, czyli Izzy and the Black Trees, elektroniczna Bokka oraz prawdziwa królowa polskich estrad – Beata wraz z zespołem Bajm.

Festiwal Muzyki Filmowej zaproponuje natomiast jeden ze swoich flagowych koncertów – „Galę FMF w trzech sezonach”, podczas której usłyszymy popularne tematy ze znakomitych seriali, program „The Best of John Barry”, występ FMF Youth Orchestra, a także FMF4Kids: Agi Bagi – koncert z muzyką i piosenkami z bajki.

 

Koncerty w ramach Festiwalu Muzyki Filmowej odbędą się w reżimie sanitarnym. Bilety są dostępne w sprzedaży na platformie kbfbilety.krakow.pl, w punktach InfoKraków oraz na platformie eventim.pl.

Na wszystkie pozostałe wydarzenia w ramach Kraków Culture Summer obowiązywać będą bezpłatne wejściówki – ich pobranie możliwe będzie już na początku sierpnia na platformie kbfbilety.krakow.pl.

 

Piknik Krakowski

– Ciężko sobie wyobrazić lato w Krakowie bez Pikniku Krakowskiego. Dzięki temu projektowi, nie wyjeżdżając za miasto, można poczuć się jak na wakacjach. W trzy weekendy sierpnia będziemy mogli się spotkać na wspólne piknikowanie w jednym z ulubionych parków krakowianek i krakowian – mówi Izabela Błaszczyk, dyrektorka KBF.

– W tym roku Piknik Krakowski jest częścią Kraków Culture Summer – ramy skupiającej unikatowe wydarzenia, prezentującej bogactwo i różnorodność krakowskiej kultury – dodaje.

Jak co roku czeka na Was moc atrakcji, dobre jedzenie, zajęcia sportowe i rekreacyjne. Widzimy się w każdy piątek, sobotę i niedzielę w parku im. Henryka Jordana. U piknikowych wystawców i w food truckach będzie można zaopatrzyć się w lokalne produkty, degustować lub zwyczajnie najeść się do syta. Nie zabraknie wyjątkowych zabytkowych pojazdów, w których otrzymamy aromatyczną kawę i rzemieślnicze lody. Zapraszamy do piknikowania, wylegiwania się na kocu oraz relaksowania w rodzinnym gronie. Oddajmy się temu, co kochamy najbardziej: weekendowemu leniuchowaniu, zajadaniu smakołyków i radości życia.

– Krakowskie parki to wspaniałe miejsca rekreacji i wypoczynku, którego szukamy szczególnie latem. Tradycyjnie więc Zarząd Zieleni Miejskiej przygotował ofertę dającą możliwość kreatywnego spędzania czasu w zieleni, w której zatracicie się na cztery różne sposoby. To, co proponujemy, to połączenie rekreacji, odpoczynku i edukacji dla małych i dużych krakowian. Zieloną, miejską przygodę zaczęliśmy już w czerwcu. Cieszymy się, że zwieńczeniem tegorocznej akcji „Zatrać się w zieleni” jest zaproszenie właśnie na Piknik Krakowski – mówi Piotr Kempf, dyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej w Krakowie.

Niezmiennie celem Pikniku Krakowskiego jest popularyzowanie idei wspólnoty lokalnej, propagowanie zdrowych nawyków żywieniowych oraz zdrowego stylu życia. Piknik współtworzą wystawcy z dobrym jedzeniem – tak urozmaiconym, aby na miejscu zjeść zarówno śniadanie, jak i obiad. Pozostały czas możemy przeznaczyć na relaks, sport, rekreację i zajęcia „dydaktyczne”.

Piknik Krakowski znalazł się w 2018 roku w gronie najlepszych siedmiu miejsc w Krakowie. Nagrodę w kategorii entertainment przyznali użytkownicy oraz redaktorzy portalu Local Life Krakow. Szczegóły znajdziesz na profilu Pikniku Krakowskiego na Facebooku.

 

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2021-07-13
Data aktualizacji: 2021-08-28
Powrót

Zobacz także

Znajdź