Komunikacja rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Krakowskie MPK wyróżnione za działania CSR

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne SA w Krakowie zostało wyróżnione Białym Listkiem CSR (Corporate Social Responsibility), przyznawanym przez tygodnik „Polityka” wspólnie z firmą doradczą Deloitte. To prestiżowe wyróżnienie krakowski przewoźnik otrzymał za odpowiedzialne podejście do prowadzonej działalności biznesowej oraz spełnienie wysokich standardów CSR, dotyczących m.in. ładu korporacyjnego, praw człowieka, relacji z pracownikami, ochrony środowiska, dbałości o klienta, uczciwości biznesowej oraz zaangażowania społecznego.

Fot. materiały prasowe
materiały prasowe

W tegorocznej, dziesiątej już edycji ze­stawienia, wzięła udział rekordowa liczba firm. Krakowski przewoźnik znalazł się wśród liderów firm działających w Polsce, które wdrażają zintegrowane modele za­rządzania, obejmujące m.in. kwestie jakości, zarządzania środowiskowego i bezpieczeństwa pracowni­ków.

Organizatorzy tego rankingu podkreślili także, że firmy biorące udział w ze­stawieniu to liderzy, którzy decydują się podejmować działania w zakresie zrów­noważonego rozwoju i odpo­wiedzialnego biznesu w spo­sób strategiczny. Co ważne, w osiągnięciu tych celów nie przeszkodziła pandemia COVID-19.

W tym roku odbyła się już dziesiąta edycja przyznawania Listków CSR „Polityki”. MPK SA już po raz trzeci zostało wyróżnione. W 2012 r. krakowski przewoźnik otrzymał Srebrny Listek CSR, a w 2015 r. Biały Listek CSR.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2021-06-09
Data aktualizacji: 2021-06-10
Powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat