Biznes rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Stanowisko doradcze dla przedsiębiorców – cudzoziemców

W Punkcie Obsługi Przedsiębiorcy przy ul. Wielickiej 28a powstało nowe stanowisko doradcze dla cudzoziemców, gdzie konsultant ds. przedsiębiorczości udziela informacji w językach: rosyjskim, ukraińskim i angielskim.

Fot. materiały prasowe

Potrzebne informacje można uzyskać bezpośrednio w punkcie obsługi oraz przez komunikatory elektroniczne. Punkt jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 15.00, a kontakt telefoniczny jest możliwy pod numerem: 12 616 56 07.

Stanowisko doradcze dla cudzoziemców w POP świadczy usługi w zakresie:

  • zakładania działalności gospodarczej i wyboru typu działalności (działalność jednoosobowa, spółki etc.)
  • udzielania informacji na temat obowiązków związanych z zakładaniem lub prowadzeniem działalności gospodarczej, w tym doradztwo w zakresie posługiwania się kodami Polskiej Klasyfikacji Działalności (PKD 2007)
  • potwierdzania Profilu Zaufanego ePUAP - Elektroniczna Rejestracja Kolejki
  • udzielania informacji na temat wsparcia finansowego dla przedsiębiorców, w tym na temat zakresu pomocy dla przedsiębiorców w związku z negatywnymi konsekwencjami ekonomicznymi i społecznymi stanu epidemii COVID-19
  • udzielania informacji o procedurach administracyjnych dla przedsiębiorców realizowanych przez Urząd Miasta Krakowa oraz niektóre miejskie jednostki organizacyjne.

Stanowisko doradcze dla cudzoziemców powstało z inicjatywy Wydziału Polityki Społecznej i Zdrowia we współpracy z Wydziałem ds. Przedsiębiorczości i Innowacji oraz Uniwersytetem Ekonomicznym w Krakowie. To efekt projektu o nazwie Taskforcome, którego liderem jest Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie. W projekcie udział bierze dwunastu partnerów z pięciu krajów (Polski, Austrii, Chorwacji, Włoch i Niemiec). Głównym celem projektu jest opracowanie lokalnych planów działania oraz ponadnarodowego planu wspierania migrantów i przedsiębiorczości społecznej jako kanału innowacji społecznych.

Nowo powstałe stanowisko doradcze w Punkcie Obsługi Przedsiębiorcy ma na celu zarówno kreowanie lepszych warunków dla rozwoju przedsiębiorczości, jak też tworzenie możliwości dla innowacji i rozwoju społeczno-gospodarczego w regionach Europy Środkowej.

Równocześnie w ramach projektu Taskforcome powstał w Krakowie mobilny punkt obsługi migranta-przedsiębiorcy (CSHUB) w którym prowadzone są usługi z zakresu:

  • mentoringu i doradztwa biznesowego dla cudzoziemców
  • wsparcia w zakresie ubiegania się o dotacje i granty unijne
  • wsparcia w zakresie prowadzenia przedsiębiorczości społecznej.

 

Nowe stanowisko doradcze dla przedsiębiorców – cudzoziemców ENG

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2021-05-13
Data aktualizacji: 2021-09-19
Powrót

Zobacz także

Znajdź