Rada Miasta rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

„Młodzież Pamięta” o Konstytucji 3 maja

Małopolskie Centrum Edukacji oraz Centrum Młodzieży im. dra Henryka Jordana, jak co roku zachęca dzieci, młodzież oraz mieszkańców Krakowa do aktywnego udziału w akcji „Młodzież Pamięta”. Honorowym patronatem objął to wydarzenie Przewodniczący Rady Miasta Krakowa Dominik Jaśkowiec.

Fot. Bogusław Świerzowski / krakow.pl
Bogusław Świerzowski / krakow.pl

Projekt „Młodzież Pamięta”, realizowany jest w Małopolsce od 2002 roku w czasie obchodów świąt narodowych: uchwalenia Konstytucji 3 Maja i święta odzyskania niepodległości przez Polskę.

W związku ze stanem epidemii w tym roku zmieniono formułę akcji, jednak jedno pozostaje niezmienne, czyli kolejne wydanie Śpiewnika polskich pieśni patriotycznych, które zostaną przekazane do krakowskich placówek oświatowych i do filii Biblioteki Kraków. W ramach projektu odbędzie się też akcja „Biało-czerwona dla przedszkola”, której celem jest zaznajomienie najmłodszych z symboliką narodową. Jak zastrzegają organizatorzy, jeżeli aktualna sytuacja epidemiologiczna na to pozwoli, to tradycyjnie zorganizowany zostanie „Tramwaj Patriotyczny”, w którym mieszkańcy będą słuchali i wspólnie śpiewali pieśni patriotyczne.

Projekt „Młodzież Pamięta” ma zwrócić przede wszystkim uwagę na to, jak ważna jest narodowa pamięć i patriotyczna tradycja, a zarazem mobilizują młodzież do tego, aby interesowała się dziejami Polski. Wśród  różnorodnych  form  uczczenia narodowych świąt w poprzednich latach znalazły się m.in. turniej piłkarski pn. „Turniej Orła Białego”, czy specjalne koncerty pn. „Wspólne Śpiewanie”.

pokaż metkę
Autor: Katarzyna Maleta-Madejska
Osoba publikująca: MAŁGORZATA KUBOWICZ
Podmiot publikujący: Kancelaria Rady Miasta Krakowa
Data publikacji: 2021-04-29
Data aktualizacji: 2021-04-29
Powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat