Kultura rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Wystawa „Głębia” w Art Agenda Nova

Wystawa Patrycji Piętki „Głębia” w galerii Art Agenda Nova to pierwszy indywidualny pokaz twórczości młodej artystki, przywodzący na myśl oniryczne wizje i inspiracje z filmów oraz różnych dziedzin kultury.

Fot. materiały prasowe
materiały prasowe

– Patrycja Piętka w swoich poszukiwaniach koncentruje się na „archeologii tematów”, czerpie pełnymi garściami z przeszłości, zagłębia się w historie znane, często sensacyjne i tajemnicze.

Zaczerpnięte ze snów, filmów i innych dziedzin kultury wątki, które obecne są w pracach Piętki, przywodzą na myśl oniryczne wizje, głęboko osadzone w podświadomości. Sięganie w wewnętrzną głębię to jedna z cech procesu artystycznej kreacji, rozpiętej na wielu różnych liniach czasowych i jedno z bardziej skomplikowanych narzędzi twórczych – opowiadają organizatorzy przedsięwzięcia.

Patrycja Piętka jest studentką Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie – czwartego roku malarstwa w pracowni prof. Mirosława Sikorskiego oraz pierwszego roku scenografii. Współpracowała z krakowskimi galeriami. Brała udział w wystawach: „PUZZLE” w Zalaegerszeg w ramach Tygodnia Kultury Polskiej, „Na wyciągnięcie ręki” w ramach Cracow Art Week KRAKERS 2019: SKOK KRAKERS, a także „Rysunkiem o rysunku – Czarno na białym. 200 lat rysunku w krakowskiej ASP” organizowanej przez Muzeum Narodowe w Krakowie. Otrzymała wyróżnienie w III Zimowym Salonie Młodych w galerii Zofii Weiss oraz wyróżnienie w konkursie CALL4ARTS2019 organizowanym przez Fundacje 4Style.

Wystawa będzie dostępna do 31 maja w galerii Art Agenda Nova na ul. Batorego 2. W czasie ograniczeń związanych z pandemią wystawę można oglądać online. Dodatkowe informacje tutaj.

Projekt jest współfinansowany ze środków Gminy Miejskiej Kraków.

Głębia

pokaż metkę
Autor: Anna Latocha
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2021-04-28
Data aktualizacji: 2021-04-28
Powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat