Nasze miasto rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

„Rowerem do pracy”

19 kwietnia startuje piąta edycja miejskiej kampanii „Rowerem do pracy – czyli dom, rower, praca… i tak w kółko”. Wydział Gospodarki Komunalnej UMK zachęca krakowskich i podkrakowskich pracowników do korzystania z rowerów podczas podróży do i z pracy, a w szczególności do rezygnacji z samochodów na rzecz ekologicznych jednośladów.

Fot. pixabay.com
pixabay.com

Mimo powszechnej dzisiaj pracy zdalnej uwarunkowanej sytuacją epidemiologiczną mamy już kilkadziesiąt zgłoszeń od pracodawców czekających na szybki powrót do biur, którym zależy na ekologii w mieście i promocji transportu rowerowego wśród swoich pracowników, a co za tym idzie – zdrowego stylu życia i sprawności fizycznej.

Kampania przynosi pożądane efekty – wyniki ankiety przeprowadzonej na jej zakończenie wyraźnie pokazują, że zachęciła ona co piątą osobę do rezygnacji z samochodu na rzecz roweru. Podobnie było dwa lata temu).

W tym roku organizatorzy przygotowali mnóstwo upominków dla aktywnych rowerzystów m.in. kupony do sklepów sportowych, sieci sklepów drogeryjnych czy spożywczych. 

Wszyscy pracodawcy z terenów Krakowa i okolic, którzy chcieli dołączyć do kampanii mogli skontaktować się z zespołem odpowiedzialnym za jej realizację (adres e-mail: roweremdopracy@um.krakow.pl; tel. 12 616 87 70, 12 616 78 24) do 7 kwietnia.

Zgłoszenie do udziału w kampanii było tożsame z akceptacją regulaminu akcji.

rowerem do pracy, plakat

pokaż metkę
Osoba publikująca: Marcin Drobisz
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2021-03-23
Data aktualizacji: 2021-04-10
Powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat