Nasze Miasto rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Dodaj swój pomysł do „Banku Pomysłów”

Masz pomysł na jeszcze lepszy Kraków? Nie wiesz, czy poradzisz sobie z pisaniem projektu do budżetu obywatelskiego lub inicjatywy lokalnej? Chcesz podpowiedzieć innym, co można zrobić w Twojej okolicy? Właśnie dla takich osób, jak Ty powstał „Bank Pomysłów”, z którego można skorzystać już teraz.

Fot. materiały prasowe

„Bank Pomysłów” to miejsce, gdzie będzie można przesłać swój pomysł, który stanie się inspiracją dla innych.

 

Zgłoś swój pomysł

 

Wzorem ubiegłego roku, Wydział Polityki Społecznej i Zdrowia wraz z Wydziałem Geodezji UMK przygotował aplikację o nazwie „Bank Pomysłów”, w której mieszkańcy mogą zgłaszać propozycje zmian we wspólnej przestrzeni miejskiej. Będą one potem widoczne w formie ogólnodostępnej mapy.

Z przesłanych pomysłów skorzystać będzie mógł każdy mieszkaniec zainteresowany przygotowaniem propozycji zadania w ramach budżetu obywatelskiego, a od tego roku również w ramach inicjatywy lokalnej

W roku 2020 mieszkańcy zgłosili blisko 200 pomysłów za pomocą aplikacji „Bank Pomysłów BO 2020” (obecnie „Bank Pomysłów”). Celem uruchomienia tego narzędzia było stworzenie miejsca, w którym mieszkańcy Krakowa bez formalności mogą zostawić swój pomysł, będący inspiracją dla autorów projektów budżetu obywatelskiego (w tym roku również inicjatywy lokalnej).

Wśród pomysłów znalazły się m.in.: tworzenie nowych miejsc rekreacji i spędzania wolnego czasu, stacja napraw rowerów, budowa chodników i przejść dla pieszych. Każdy pomysł, wraz ze wskazaniem dokładnej lokalizacji, został rozesłany do wszystkich Rad Dzielnic oraz do miejskich komórek i jednostek organizacyjnych w celu zasygnalizowania potrzeb i oczekiwań mieszkańców. 

Więcej informacji znajdziesz tutaj.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2021-03-10
Data aktualizacji: 2021-03-13
Powrót

Zobacz także

Znajdź