Nauka i edukacja rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Krakowski Tydzień Zawodowców odbędzie się w kwietniu

Największe w naszym mieście wydarzenie promujące kształcenie zawodowe, czyli Krakowski Tydzień Zawodowców, odbędzie się w tym roku po raz siódmy. Od 12 do 16 kwietnia uczniowie będą mogli wziąć udział w szeregu ciekawych inicjatyw mających pomóc im w wyborze odpowiedniej drogi dalszego kształcenia.

Fot. pixabay.com
pixabay.com

W jakim kierunku zmierza rozwój nowoczesnych technologii? Jakie profesje mają szansę stać się perspektywicznymi zawodami przyszłości? Jakie wyzwania niesie dla nas wszystkich rzeczywistość wirtualna? Aby poznać odpowiedzi na te pytania, wystarczy śledzić tegoroczną edycję Krakowskiego Tygodnia Zawodowców.

Jak do tej pory, inicjatywie towarzyszyć będą dwie „soboty otwarte” w krakowskich szkołach prowadzących kształcenie zawodowe – odbędą się one 17 kwietnia i 29 maja. Właśnie wtedy we wszystkich samorządowych szkołach technicznych dyżury dla rodziców i uczniów pełnić będą m.in. doradcy zawodowi. Pomogą oni odpowiedzieć na pytania związane z tym, jak ocenić predyspozycje młodzieży do wykonywania konkretnego zawodu.

Szczegółowy program wydarzenia oraz dodatkowe informacje będą dostępne w marcu w Portalu Edukacyjnym Miasta Krakowa.

pokaż metkę
Autor: Małgorzata Tabaszewska
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2021-02-18
Data aktualizacji: 2021-02-18
Powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat