Kultura rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Nowa księgarnia przy Rynku Głównym

Na literackiej mapie Krakowa pojawiło się nowe miejsce dla wielbicieli sztuki i książek. Od 2 lutego przy Rynku Głównym działa MOCAK Bookstore BUNKIER – księgarnia, która powstała dzięki współpracy Galerii Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki i Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie MOCAK.

Fot. Bunkier Sztuki

Na czas remontu siedziby głównej przy placu Szczepańskim, Galeria Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki przeniosła działalność wystawienniczą i wydawniczą do pałacu Potockich. Pod tym samym adresem – przy Rynku Głównym 20, realizowane będą także różne przedsięwzięcia kulturalne i literackie proponowane przez miasto i współpracujące instytucje.

Ze względu na lokalizację – w samym sercu Krakowa, Miasta Literatury UNESCO, szczególne miejsce w ofercie nowej księgarni zajmuje klasyka literatury polskiej i światowej, w tym najważniejsze powieści współczesnych pisarzy i poezja.

Obok książek z zakresu krytyki sztuki, filozofii czy estetyki, w MOCAK Bookstore BUNKIER czytelnicy znajdą także wydawnictwa poświęcone fotografii, designowi, modzie, filmowi, muzyce i architekturze. Duża część oferty to literatura uzupełniająca wiedzę związaną z prezentowanymi wystawami.

Nie zabraknie również literatury dla dzieci i młodzieży, a na miłośników komiksu czeka regał z opowieściami graficznymi w języku polskim i angielskim. Dla tych z kolei, którzy będą mieli ochotę spędzić kilka chwil z ciekawą książką już w księgarni, została przygotowana strefa relaksu.

MOCAK Bookstore BUNKIER to również unikatowe przedmioty wyprodukowane we współpracy z artystami związanymi z galerią i muzeum. W księgarni, czynnej codziennie w godz. 11.00-19.00, planowane są także warsztaty, spotkania z autorami oraz inne wydarzenia skoncentrowane na literaturze i sztuce.

MOCAK Bookstore BUNKIER

pokaż metkę
Autor: Anna Latocha
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2021-02-01
Data aktualizacji: 2021-02-02
Powrót

Zobacz także

Znajdź