Kultura rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Świętuj urodziny Wyspiańskiego z Muzeum Krakowa

Z okazji 152. rocznicy urodzin Stanisława Wyspiańskiego Muzeum Krakowa zaprasza do wspólnego świętowania i udziału w akcji czytania wiersza poety „O, kocham Kraków”.

Fot. Muzeum Krakowa / materiały prasowe
Muzeum Krakowa / materiały prasowe

Dziś, 15 stycznia, o godzinie 17.00 na profilu Rydlówki na Facebooku odbędzie się transmisja wydarzenia on-line, w czasie której zaprezentowany zostanie filmowy kolaż kilkunastu interpretacji utworu poety „O, kocham Kraków” w wykonaniu przedstawicieli władz miasta i krakowskiego świata kultury i nauki.

Nagranie będzie poprzedzone słowem prof. Dariusza Kosińskiego, który przybliży tematykę wiersza. W programie również koncert kompozytora i pianisty Dawida Suleja Rudnickiego, a także występ Regionalnego Teatru „Złoty Róg” z kolędą dla Wyspiańskiego.

Muzeum Krakowa zaprasza wszystkich do włączenia się w akcję wspólnego czytania wiersza „O, kocham Kraków”. Miejsce i forma akcji są dowolne. Nagranie swojej interpretacji wiersza można umieszczać na swoich w mediach społecznościowych z hasztagiem #urodzinyWyspiańskiego.

Muzealnicy zachęcają również do przesyłania nagrań na adres e-mail: rydlowka@muzeumkrakowa.pl. Spośród nadesłanych do 31 stycznia nagrań wybiorą trzy najciekawsze, a ich autorów nagrodzą niebanalnymi prezentami.

Szczegóły akcji na stronie internetowej Muzeum Krakowa.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2021-01-15
Data aktualizacji: 2021-01-15
Powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat