Sport i Zdrowie rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Pierwsza pomoc osobom starszym – darmowe webinarium

Jak udzielić pierwszej pomocy w przypadku zasłabnięcia, upadku, udaru, zawału czy ataku cukrzycowego? Z jakimi problemami zdrowotnymi zmagają się osoby starsze? Jak pandemia przekłada się na stan zdrowia seniorów? – to główne tematy webinaru, który odbywa się dziś, 26 listopada.

Fot. materiały prasowe
materiały prasowe

Na spotkaniu, w którym wezmą udział Anna Okońska-Walkowicz, pełnomocnik Prezydenta Krakowa ds. Polityki Senioralnej oraz ratownik medyczny Michał Brandys, zostaną poruszone tematy związane z pierwszą pomocą osobom starszym. Webinar będzie także okazją do zaprezentowania pokazów pierwszej pomocy oraz ciekawych wyników badań. Webinarium organizowane jest przez Fundację Ziko dla Zdrowia we współpracy z miastem.

– Porozmawiamy o problemach zdrowotnych seniorów oraz nauczymy się, jak udzielić im pierwszej pomocy  w przypadku zasłabnięcia, upadku, udaru, zawału i ataku cukrzycowego. Nie ominiemy również tematów pandemicznych, które mają olbrzymi wpływ na zdrowie seniorów, porozmawiamy o budowaniu relacji i zapewnianiu bezpieczeństwa. Internetowe spotkanie dedykowane jest każdemu, bo każdemu temat pierwszej pomocy powinien być bliski i dobrze znany! – przekonują organizatorzy spotkania i zapraszają do uczestnictwa w webinarze. Zachęcają także do aktywnego udziału i zadawania pytań.

Webinarium odbywa się dziś, 26 listopada o godz. 17.00. Wydarzenie będzie transmitowane przez Facebooka Fundacji (link do transmisji tutaj). Żeby wziąć udział w webinarium wystarczy 26 listopada o godz. 17 dołączyć do spotkania. Można też już teraz zgłosić swoje uczestnictwo, aby otrzymać powiadomienie przypominające o webinarze. Dostęp do wydarzenia jest bezpłatny.

pokaż metkę
Autor: ANNA LATOCHA
Osoba publikująca: Marcin Drobisz
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat