Nauka i edukacja rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

„Miasto wielokulturowe w XXI wieku” – konkurs dla uczniów

Jak uczennice i uczniowie krakowskich szkół podstawowych i ponadpodstawowych wyobrażają sobie miasto wielokulturowe XXI wieku? Stowarzyszenie Interkulturalni PL wraz z Fundacją Wspierania Języka i Kultury Polskiej im. Mikołaja Reja zapraszają do udziału w konkursie artystycznym: plastyczno-literacko-fotograficzno-rzeźbiarskim „Miasto wielokulturowe w XXI wieku”.

Fot. materiały prasowe
materiały prasowe

Konkurs, skierowany do uczennic i uczniów krakowskich szkół podstawowych i ponadpodstawowych, ma na celu promocję wielokulturowości, postaw społecznych opartych na tolerancji i otwarciu na różnorodność społeczną, poszanowaniu otoczenia historycznego i kulturowego, w tym dziedzictwa lokalnego. Organizatorzy liczą, że konkurs zachęci młodych ludzi do czynnego zainteresowania się miastem, jego historią, dziedzictwem kulturowym, tożsamością regionalną.

Chcą, by ta inicjatywa pomogła kształtować kreatywne podejście do przyszłości miasta jako ośrodka wielu kultur i rezerwuaru różnorodności społecznej oraz była impulsem do rozwoju wrażliwości międzykulturowej. Konkurs ma jednocześnie na celu rozwój umiejętności artystycznych dzieci i młodzieży.

Prace konkursowe mają przedstawiać wyobrażenia młodych ludzi o mieście wielokulturowym w XXI wieku, migracjach i różnorodności społecznej. Powinny uwzględniać kontekst lokalny i odnosić się do historii oraz dziedzictwa Krakowa. 

Organizatorzy czekają na prace konkursowe do dziś, 25 listopada. Praca można przesłać pocztą na adres Stowarzyszenia Interkulturalni PL: ul. Lwowska 2a/48, 30-548 Kraków lub dostarczyć do Zespołu Szkół Specjalnych przy ulicy Ułanów 25 (od poniedziałku do piątku w godz. 8 do 14). Zdigitalizowane prace audiowizualne i fotograficzne mogą zostać przesłane na adres e-mail: interkulturalnipl@gmail.com (pod warunkiem, iż ich rozmiar nie przekracza 20 GB; osoba przesyłająca pracę elektronicznie zobowiązana jest uzyskać potwierdzenie dostarczenia pracy mailem zwrotnym). W innych przypadkach prace tego rodzaju mogą być dostarczone na nośniku danych.

Szczegółowe informacje wraz z regulaminem konkursu i formularzem zgłoszeniowym można znaleźć na stronie internetowej Otwarty Kraków. Zadanie finansowane jest ze środków Gminy Miejskiej Kraków. 

pokaż metkę
Autor: ANNA LATOCHA
Osoba publikująca: Marcin Drobisz
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat