Sport i Zdrowie rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Łatwiej wynajmiesz szkolne boisko lub salę gimnastyczną

Świetna wiadomość dla miłośników sportu i gier zespołowych! Od września 11 krakowskich szkół samorządowych przystąpiło do pilotażowego programu rezerwacji boisk i sal gimnastycznych on-line – za pośrednictwem aplikacji BallSquad. Wystarczy kilka kliknięć w telefonie, aby wynająć miejsce na rozgrywki, a także skompletować drużynę.

Fot. pixabay.com
pixabay.com

– Od września wybrane szkoły umożliwią rezerwację obiektów sportowych z wykorzystaniem aplikacji mobilnej BallSquad. To rozwiązanie z zakresu smart city, dzięki któremu mieszkańcy łatwiej znajdą odpowiadający im obiekt, a także sfinalizują formalności, wykorzystując do tego tylko telefon komórkowy lub komputer. Aplikacja jest udogodnieniem także dla dyrektorów i pracowników szkół, bo dzięki niej będą mogli sprawniej zarządzać rezerwacjami oraz dotrzeć do większego grona osób ze swoją ofertą i terminami wynajmu, które były do tej pory najmniej popularne – mówi Ewa Całus, dyrektorka Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Krakowa.

Sam proces rezerwacji przebiega wyłącznie poprzez stronę internetową lub w aplikacji mobilnej. Aby wynająć salę gimnastyczną lub przyszkolne boisko w określonych godzinach, nie jest już potrzebne podpisywanie umów w wersji papierowej oraz dodatkowe formalności. Wystarczy wejść na stronę app.ballsquad.pl oraz znaleźć dogodny termin i obiekt do wynajęcia. Jest to prostsze dzięki dostępnej mapie, zdjęciom oraz wyszukiwarce miejsc.

Dużym ułatwieniem dla mieszkańców jest możliwość dokonania płatności on-line. To jednak nie wszystko. Opłata za wynajem sali lub boiska może być rozdzielana między wszystkich uczestników gry. Dodatkowo rezerwacja może być dokonana jednorazowo lub długoterminowo – to rozwiązanie korzystne dla osób, chcących spotykać się na wspólnych rozgrywkach cyklicznie.

Aplikacja pomaga także w sieciowaniu miłośników konkretnych dyscyplin sportu z całego Krakowa, którzy wcześniej nie wiedzieli o swoim istnieniu. Można w niej stworzyć własny profil gracza, wybierając ulubione dyscypliny oraz zaznaczając obszar Krakowa, w którym jest możliwy udział w rozgrywkach. W oparciu o te informacje są przesyłane komunikaty na temat utworzonych rezerwacji sal i poszukiwania zawodników do wspólnej gry.

Szkoły, które biorą udział w pilotażu wynajmu obiektów sportowych:

 • Szkoła Podstawowa nr 7, ul. Władysława Spasowskiego 8
 • Szkoła Podstawowa nr 26, ul. Ignacego Krasickiego 34
 • Szkoła Podstawowa nr 40, ul. Pszczelna 13
 • Szkoła Podstawowa nr 85, os. Złotego Wieku 4
 • Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 105, os. Słoneczne 12
 • Szkoła Podstawowa nr 117, ul. Jana Kurczaba 15
 • Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 158, ul. Strąkowa 3a
 • Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 13, ul. Kazimierz Odnowiciela 2
 • Zespół Szkół Energetycznych, ul. Loretańska 16
 • VIII Liceum Ogólnokształcące, ul. Grzegórzecka 24
 • IX Liceum Ogólnokształcące, ul. Czapińskiego 5.

Aplikacja BallSquad jest działaniem z zakresu smart city mającym na celu zwiększenie dostępu do obiektów infrastruktury sportowej. Kraków jest jednym z pierwszych miast korzystających z tego rozwiązania w ramach pilotażu realizowanego w roku szkolnym 2020/2021.

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej app.ballsquad.pl.

BallSquad aplikacja grafika

 

pokaż metkę
Osoba publikująca: Katarzyna Pustułka
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat