Komunikacja rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Przebudowa ulic Radzikowskiego i Weissa

Od poniedziałku, 10 sierpnia trwają prace związane z przebudową układu drogowego w rejonie ulic Radzikowskiego i Weissa. Roboty realizowane są przez dewelopera w ramach inwestycji niedrogowej.

Fot. Zarząd Dróg Miasta Krakowa
Zarząd Dróg Miasta Krakowa

W ramach inwestycji niedrogowej, deweloper przebuduje odcinek ul. Radzikowskiego, od ul. Lentza do ul. Weissa. Pracami objęta zostanie również tarcza skrzyżowania ulic Radzikowskiego i Weissa. Jezdnia ul. Radzikowskiego zostanie poszerzona – powstanie lewoskręt, przebudowane zostaną chodniki, zatoka autobusowa, zjazdy oraz przejścia dla pieszych.

Pierwsze prace wystartowały w poniedziałek, 10 sierpnia. 17 sierpnia roboty przeniosły się na jezdnię, co spowodowało wprowadzenie zmian w organizacji ruchu.

Na przebudowywanym fragmencie ul. Radzikowskiego (od ul. Lentza do ul. Weissa) wprowadzony został ruch jednokierunkowy. Zamknięty został jeden pas ruchu (jezdnia północna). Nie można skręcić w prawo w ul. Weissa oraz w ul. Lentza. Wyloty tych ulic w stronę ul. Radzikowskiego zostały zamknięte.

Dla pojazdów zostały wyznaczone objazdy ulicami: Czerwieńskiego, Jaremy, Weissa, Różyckiego, Makowskiego i Stachiewicza (ewentualnie przez ul. Łokietka i ul. Wybickiego) lub przez ul. Weissa do ul. Chełmońskiego i ul. Stachiewicza. Ruch rowerowy w kierunku ul. Rydla został poprowadzony jezdnią w ruchu ogólnym, a w przeciwną stronę ciągiem pieszo-rowerowym po południowej stronie ul. Radzikowskiego.

Prace w ramach tego etapu zakończą się w połowie września. W dalszym etapie roboty zostaną przeniesione na jezdnię południową ul. Radzikowskiego.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat