Odwiedź Kraków rozwiń menu
 • +

  Kulinarny Kraków

 • Polityka zrównoważonej turystyki rozwiń
  Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
  Komunikat archiwalny

  70 bezpłatnych spacerów z krakowskimi przewodnikami

  Krakowskie pomniki, kawiarnie, synagogi, wawelscy władcy, Nowa Huta, Młoda Polska czy żydowskie cmentarze – w sumie 70 spacerów tematycznych z profesjonalnymi przewodnikami przygotowało dla krakowian Miasto Kraków i KBF w ramach akcji „Bądź turystą w swoim mieście – zwiedzaj Kraków” i „Kraków nieodkryty”.

  Fot. materiały prasowe / KBF

  Bezpłatne spacery będą organizowane w soboty i niedziele dwa razy dziennie aż do października. W najbliższy weekend skorzystamy z nich po raz pierwszy!

  – Kraków można zwiedzać indywidualnie i szukać skarbów na własną rękę, można spacerować z przyjaciółmi i rodzinami, można także odkrywać tajemnice miasta spontanicznie lub skrupulatnie planować trasę, opierając się na drukowanych przewodnikach. Ale jeśli chcemy odkryć najgłębsze zakamarki, dowiedzieć się o nieznanych zakątkach, największych sekretach miasta i zaskakujących ciekawostkach – najlepszym pomysłem jest spacer z wykwalifikowanym przewodnikiem – mówi prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.

  – Nasza akcja ma na celu zarówno wsparcie przewodników w trudnym dla nich okresie, jak również pokazanie krakowiankom i krakowianom, jak piękny i zróżnicowany jest Kraków. Nawet jeśli wydaje się nam, że dobrze znamy miasto, w którym żyjemy na co dzień, jestem pewien, że każdy ze spacerów czymś nas zaskoczy. Dlatego już dziś zachęcam do pobrania bezpłatnych wejściówek na jeden z aż siedemdziesięciu spacerów – zaznacza.

  Zobacz zaproszenie prezydenta Jacka Majchrowskiego:

   

  W południe, 12 lipca najmłodsi miłośnicy zwiedzania mogli na własne oczy zobaczyć „Legendarny Kraków”. W czasie spaceru poznali (prawie) wszystkie tajemnice miasta, jego smocze legendy i baśnie. Bo jak się okazuje, Kraków jest pełen magii, a jego sekrety tylko czekają, by je odkryć!.

   


  Niezbędne informacje:

  Każdy ze spacerów trwa dwie godziny i jest prowadzony w języku polskim. W każdym z nich może wziąć udział maksymalnie 20 osób – oczywiście z zachowaniem wszystkich wymogów sanitarnych (uczestnikom rozdawane będą jednorazowe słuchawki).

  Na spacery obowiązuje wcześniejsza rezerwacja wejściówek. Wejściówki można rezerwować przez portal evenea.pl.

  Jedna osoba może pobrać na jeden adres mailowy maksymalnie dwie wejściówki (dla dziecka również należy pobrać wejściówkę). Zapisy zamykane są w sobotę o godzinie 10.00. Nie ma możliwości wzięcia udziału w spacerze bez wejściówki.

  Bezpłatne spacery z krakowskimi przewodnikami są częścią kampanii informacyjno-społecznej „Bądź turystą w swoim mieście – zwiedzaj Kraków” oraz kampanii promocyjnej „Kraków nieodkryty”. Szczegółowe informacje są dostępne w aktualnościach serwisu krakow.travel.

  Zachęcamy do zamieszczania w mediach społecznościowych zdjęć i innych materiałów ze spacerów oraz oznaczania ich hashtagami #badzturysta, #zwiedzajkrakow oraz #badzturystawswoimmiescie, a także tagowania profili wydarzenia i kampanii na profilach Bądź turystą w swoim mieście – zwiedzaj Kraków na Facebooku, a także @BadzTurysta na Instragramie.

  pokaż metkę
  Osoba publikująca: Tomasz Róg
  Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
  Data publikacji: 2020-07-13
  Data aktualizacji: 2020-07-13
  Powrót

  Zobacz także

  Znajdź