Start rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Krakowskie MDK-i z workiem pomysłów na wakacje

W tym roku, ze względu na pandemię, akcja „Lato w szkole”, odbywająca się na terenie podstawówek, została zawieszona. Dzieci i młodzież mogą jednak skorzystać z różnorodnych zajęć w młodzieżowych domach kultury. Choć i tam reżim sanitarny wymusił ograniczenia, warto jeszcze poszukać wolnych miejsc.

Fot. pixabay.com
pixabay.com

Centrum Młodzieży im dr. H. Jordana (ul. Krupnicza 38) organizuje półkolonie dla dzieci w wieku 6-12 lat od 29 czerwca do 28 sierpnia w turnusach tygodniowych, od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-16.00 w budynku CM przy ul. Krupniczej 38. W programie: zajęcia opiekuńcze, gry i zabawy, warsztaty tematyczne dla dzieci (teatr, taniec, muzyka, plastyka, ceramika, rękodzieło, sport), pogadanki, wycieczki, projekcje filmów. Więcej informacji tutaj.

Młodzieżowy Dom Kultury „Dom Harcerza” (ul. Reymonta 18) organizuje w wakacje stacjonarne zajęcia otwarte dla dzieci w wieku 7–12 lat: od 27 lipca do 14 sierpnia w godzinach 8.00-16.00. W programie zajęcia tematyczne: muzyczne, sportowe, taneczne, plastyczne, filmowe, fotograficzne, językowe itp. Odpłatność 10 zł za dzień za osobę. Placówka nie zapewnia wyżywienia. Więcej informacji tutaj.

Młodzieżowy Dom Kultury z ul. Grunwaldzkiej 5 od 29 czerwca prowadzi zajęcia wakacyjne – m.in. taneczne, teatralne, plastyczne, filmowe – z ograniczoną liczbą uczestników. Można zapisywać się w miarę wolnych miejsc. Zajęcia dla dzieci w wieku szkolnym odbywają się w godzinach 9.00-14.00, natomiast dla młodzieży 15.00-19.00. Przerwy w zajęciach są przeznaczone na odkażanie pomieszczeń i dezynfekcję pomocy do zajęć. Więcej informacji tutaj.

Młodzieżowy Dom Kultury „Dom Harcerza” (ul. Lotnicza 1) organizuje wyjścia do Muzeum Lotnictwa Polskiego (gry i zabawy piknikowe), zwiedzanie krakowskich kamienic, wakacyjne kursy (grafika komputerowa, linoryt, gra w szachy). Więcej informacji tutaj.

Młodzieżowy Dom Kultury Fort 49 Krzesławice (os. Na Stoku 27b) zaprasza dzieci w wieku 6-12 lat na akcję „Lato w forcie”, organizowaną od 27 lipca do 21 sierpnia w godzinach 10.00-14.00. W programie: zajęcia w pracowniach MDK i inne atrakcje na terenie placówki. Więcej informacji tutaj.

Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży (ul. Wietora 13/15) w ramach akcji „Lato” organizuje m.in. Letnią Akademię Sztuk Walki (24-28 sierpnia), warsztaty gitarowe. Więcej informacji tutaj.

Młodzieżowy Dom Kultury im. K. I. Gałczyńskiego (ul. Beskidzka 30) organizuje w wakacje półkolonie dla dzieci w wieku 7–10 lat. Placówka wydłużyła czas pobytu na zajęciach, aby umożliwić pracującym rodzicom bezpieczne pozostawienie dzieci pod fachową opieką. Zajęcia w ramach akcji letniej rozpoczęły się 30 czerwca i będą trwać do 31 lipca w godzinach 8.00–16.00 (w turnusach tygodniowych, od poniedziałku do piątku) w budynku filii na ul. Na Wrzosach 57. Ze względów bezpieczeństwa zajęcia będą prowadzone w małych grupach – do 12 osób.

W programie zajęcia plastyczne, muzyczno-wokalne, taneczne (taniec współczesny, show-dance), teatralne, a także wycieczki szlakiem krakowskich parków – do parku Bednarskiego, parku Jordana, parku Aleksandry, parku Drwinka oraz na krakowskie kopce – kopiec Kraka i Kopiec Piłsudskiego, wyjścia do Ogrodu Doświadczeń, zoo, wyjazdy na basen do Solnego Miasta w Wieliczce. Ponadto każdy dzień będą rozpoczynały zajęcia ruchowe, gry i zabawy (sportowe, integracyjne) na zewnątrz, w ogrodzie filii Na Wrzosach. W dni deszczowe organizowane będą projekcje filmów w ramach Wrzosowego Kina Letniego. Więcej informacji tutaj.

Młodzieżowy Dom Kultury im. Andrzeja Bursy (os. Tysiąclecia 15) organizuje akcję „Lato” od 17 do 28 sierpnia. Codziennie w godzinach 10.00–15.00 odbywały się będą zajęcia opiekuńczo-wychowawcze, m.in. w pracowniach: plastycznej, tanecznej, muzycznej i teatralnej, a także zajęcia rekreacyjno-poznawcze oraz wyjścia poza obiekt MDK. Więcej informacji tutaj.

Międzyszkolny Ludowy Zespół Pieśni i Tańca „Krakowiak” (ul. Bujaka 15) zaprasza na na zajęcia ogólnorozwojowe (muzyczne, taneczne, plastyczne) o tematyce regionalnej skierowane do dzieci, które nie są członkami zespołu. Więcej informacji tutaj.

pokaż metkę
Autor: Małgorzata Tabaszewska
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat