Kultura rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

„Art Piknik” w Willi Decjusza

To wyjątkowe międzynarodowe wydarzenie służy prezentacji i promocji kultury ukraińskiej. Tegoroczna edycja po raz pierwszy organizowana jest w formule tygodniowego festiwalu. Na różnorodne aktywności popularyzujące kulturę i sztukę ukraińską Instytut Kultury Willa Decjusza zaprasza w ostatni tydzień wakacji – od 24 do 30 sierpnia.

Fot. Instytut Kultury Willa Decjusza
Instytut Kultury Willa Decjusza

Po raz pierwszy „Art Piknik” odbył się w Kijowie w 2013 roku. Jego główną ideą stała się popularyzacja kultury i sztuki ukraińskiej, a także tolerancji i wzajemnego zrozumienia. Równie ważnym przesłaniem jest także umożliwianie rozwoju indywidualnych zdolności, dlatego „Art Piknik” zaprasza uczestników, aby włączali się w jego realizację, współtworząc wydarzenia artystyczne poprzez przygotowanie wystaw, występów tanecznych, prezentacji poezji czy próbując swych sił w różnorodnych rolach, jak np. animatorów grup dziecięcych.

Organizatorzy zachęcają do współtworzenia atmosfery „Art Pikniku”. W odpowiedzi na ich zaproszenie swój udział zadeklarowało już kilka organizacji charytatywnych i fundacji z Polski i Ukrainy.

„Art Piknik” odbędzie się w scenerii renesansowej Willi Decjusza, w otoczeniu jej ogrodów, a także pobliskiego parku Decjusza. W programie przewidziane są różnorodne wystawy, spotkania, prezentacje sztuki i kultury, a także pokazy mistrzowskie kuchni ukraińskiej.

Więcej informacji na stronie Instytutu Kultury Willa Decjusza.

 

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat