Sport i Zdrowie rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki rozpocznie się w Krakowie

Polska Liga Siatkówki przygotowała nowy pomysł na ligową siatkówkę – letnie Grand Prix. Drużyny PlusLigi, TAURON Ligi i TAURON 1. Ligi będą rywalizować na piasku, w wyjątkowych miastach i w pięknym otoczeniu. W Krakowie rozgrywki trwać będą od 24 do 26 lipca.

Fot. PZPS
PZPS

Debiutanckie Grand Prix PLS odbędzie się w trzech lokalizacjach. Wpierw siatkarki i siatkarze zawitają do Krakowa, tydzień później będą rywalizować w Warszawie, a finały zostaną rozegrane w Gdańsku.

– Bardzo się cieszę, że będziemy grali w dużych miastach, dodatkowo w bardzo atrakcyjnych, letnich lokalizacjach – mówi Paweł Zagumny, prezes Polskiej Ligi Siatkówki SA – Liczymy na stworzenie ciekawych widowisk, doskonałą atmosferę i dobry poziom sportowy – dodaje.

Główną ideą stworzenia Letniej Ligi w Piłce Siatkowej Kobiet i Mężczyzn był szybszy powrót ligowej siatkówki po przedwczesnym zakończeniu sezonu 2019/2020, przypomnienie o niej kibicom i jej promocja poprzez organizację turnieju na piasku.

Rozgrywki Grand Prix PLS potrwają przez trzy weekendy. Szesnaście drużyn mężczyzn z PlusLigi oraz TAURON 1. Ligi podzielono na cztery grupy. Każda z ekip zagra w jednym turnieju kwalifikacyjnym po dwie najlepsze drużyny z każdej z grup zagrają w turnieju finałowym (7-9 sierpnia). Z kolei w rywalizacji kobiet wystartuje łącznie osiem drużyn (podzielonych na dwie grupy – A w Krakowie, B w Warszawie).

Grand Prix PLS będzie rozgrywane na piasku, na boisku drużyna będzie liczyła cztery osoby (skład od 4 do 8). Zasady gry będą natomiast identyczne jak w siatkówce halowej (z tym że każda z osób może atakować), halowe wymiary będzie miało także boisko. Gra będzie się toczyć do 25 w każdym secie, do dwóch wygranych partii. Jeżeli będzie remis 1:1 w setach, o wyniku spotkania będzie decydował tie-break do 15.

W Krakowie rozgrywki Grand Prix PLS odbywać się będą na terenie KS Wanda Kraków przy ulicy Bulwarowej.

Więcej informacji na stronie zis.krakow.pl.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat