Nauka i edukacja rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Szkola i przedszkole na os. Gotyk prawie gotowe

Trwają ostatnie prace wykończeniowe budynku Zespołu Szkolno-Przedszkolnego przy ul. Ks. Meiera. Do placówki na os. Gotyk będzie mogło chodzić 500 uczniów i przedszkolaków. Budowę odwiedził prezydent Jacek Majchrowski.

Fot. Zarząd Inwestycji Miejskich w Krakowie

Przypomnijmy: budowa Zespołu Szkolno-Przedszkolnego przy ul. Ks. Meiera rozpoczęła się latem 2018 roku. Choć pierwotny harmonogram zakładał realizację zadania w trzy lata, dzięki zaproponowanym przez ZIM zmianom w dokumentach finansowych Miasta i mobilizacji wykonawcy uda się je zrealizować o rok szybciej.

Obecnie wykonawca zadania – P.B. Dombud SA z Katowic – skupia się na pracach wykończeniowych wewnątrz czterokondygnacyjnego budynku, a także otoczenia placówki i zagospodarowania terenu. W miniony piątek budowę odwiedził prezydent Krakowa Jacek Majchrowski. – Jestem pod wrażeniem tego, co tu w ciągu ostatnich dwóch lat zrealizowano. Jeszcze niedawno był tu pusty plac, a do Miasta zgłaszało się wiele osób postulując o budowę szkoły. Teraz szkoła, ale także i przedszkole są prawie gotowe na przyjęcie uczniów i przedszkolaków – mówił prezydent Krakowa.

 

Do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego przy ul. Ks. Meiera będzie mogło uczęszczać 500 dzieci i młodzieży. Przygotowanych będzie 100 miejsc w przedszkolu i 400 w szkole podstawowej. Do dyspozycji maluchów będzie w sumie 5 sal zajęć, w tym sala do zajęć ruchowych – wszystkie wyposażone w osobne węzły sanitarne. Przewidziano także jadalnię.

Z kolei uczniowie podstawówki będą mieli do dyspozycji 16 sal dydaktycznych, w tym pracownie tematyczne: biologiczna, chemiczna, fizyczna, plastyczna, komputerowa. Będzie biblioteka szkolna, świetlica, jadalnia i aula. Nie zabraknie sal gimnastycznych: większa do gier zespołowych z elektroniczną tablicą wyników i mniejsza do ćwiczeń gimnastycznych.

Na dachu budynku ustawionych zostało 100 modułów fotowoltaicznych, których łączna moc wyniesie prawie 31 kW. Takie rozwiązanie sprawi, że mniejsze będą rachunki za energię elektryczną.

Zgodnie z aktualnym harmonogramem robót budowlanych, realizacja zadania zakończy się w wakacje.

Jednocześnie ZIM finalizuje zamówienia publiczne dotyczące dostawy i montażu wyposażenia szkoły i przedszkola. Chodzi o zakup m.in. umeblowania, sprzętu elektronicznego, a także wyposażenia sal gimnastycznych i zaplecza sportowego.

pokaż metkę
Autor: Jan Machowski
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2020-06-22
Data aktualizacji: 2020-06-22
Powrót

Zobacz także

Znajdź