Nasze Miasto rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

„Mój Lajkonik” – konkurs dla dzieci i młodzieży

W tym roku z powodu epidemii po raz pierwszy od 73 lat nie będzie tradycyjnego pochodu Lajkonika ulicami Krakowa. W poprzednich latach w ramach pochodu Muzeum Krakowa organizowało konkurs na najpiękniejszy orszak dziecięcy, a w tym roku miejscy muzealnicy zapraszają dzieci i młodzież do udziału w konkursie plastycznym „Mój Lajkonik”.

Fot. Bogusław Świerzowski/ Kraków.pl

Organizatorzy konkursu zachęcają do puszczenia wodzy fantazji i stworzenia własnej kreacji postaci Lajkonika. Forma pracy jest dowolna – może to być rysunek całej postaci lub tylko elementów ubioru, wyklejanka, figurka z plasteliny czy innych materiałów. Zgłoszenia wraz ze zdjęciami lub filmami, prezentującymi prace uczestników konkursu, można przesyłać do 15 czerwca na adres e-mail: konkursy@muzeumkrakowa.pl.

Laureatów konkursu poznamy już 18 czerwca, w dniu pochodu Lajkonika, który w tym roku odbędzie się online. Szczegóły w regulaminie, który dostępny jest tutaj.

Zachęcamy do obejrzenia filmu, w którym pokazano, jak wykonać czapkę Lajkonika. Film może posłużyć jako jedna z inspiracji przy tworzeniu pracy konkursowej.

 

Formularz zgłoszeniowy oraz szczegółowe informacje na stronie muzeumkrakowa.pl.

 

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2020-06-05
Data aktualizacji: 2020-06-08
Powrót

Zobacz także

Znajdź