Sport i Zdrowie rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Centrum Zapaśnicze przekazane „Bieżanowiance”

Prezydent miasta Krakowa Jacek Majchrowski oraz dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie Krzysztof Kowal oficjalnie przekazali nowo wybudowany obiekt Centrum Zapaśniczego do użytkowania Klubowi Sportowemu „Bieżanowianka”. Prezydent wręczył władzom symboliczny klucz do obiektu oraz pakiet środków ochrony osobistej i sanitarnej, które Miasto przekazuje klubom sportowym w ramach akcji „odmrażania” krakowskiej infrastruktury sportowej.

Fot. Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie
Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie

Przypomnijmy, że 14 czerwca 2016 roku prezydent miasta Krakowa Jacek Majchrowski otworzył piłkarskie boisko treningowe KS „Bieżanowianka”, z nawierzchnią z trawy syntetycznej. Wykonawcą tamtej inwestycji była firma Eversport sp. z o.o. z Warszawy, która pod nadzorem Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie, przeprowadziła rewitalizację i modernizację boiska za łączną kwotę ok. 1 mln 326 tys. zł brutto.

W ramach trwającej od jesieni 2018 roku kolejnej inwestycji powstał nowoczesny budynek klubowy z zapleczem treningowym, zagospodarowanym terenem, miejscami parkingowymi. Centrum Zapaśnicze powstało w miejscu znajdującego się przy ul. Lipowskiego 5 parterowego budynku.

 

Nowy budynek ma trzy kondygnacje, w tym jedną podziemną. Kondygnacja „-1” to zespół szatni i łazienek przeznaczonych dla sportowców oraz pomieszczenia techniczne i magazyny. Powstała tu także strefa spa. Z tego poziomu jest bezpośrednie wyjście na boisko dla piłkarzy, trenerów i sędziów.

Na parterze przewidziano pomieszczenia administracyjne i biurowe. Znajdują się tam także: recepcja, siłownia, sala fitness, gabinety lekarskie, toalety dla użytkowników budynku oraz pokój dla trenerów.

Na piętrze zlokalizowano dwie sale ćwiczeń: zapaśniczą i gimnastyczną. Sale są przedzielone mobilną, rozsuwaną ścianką, umożliwiającą ich połączenie. Na tej kondygnacji znajdują się także dwie szatnie z łazienkami, toaleta i pomieszczenie gospodarcze.

Wykonawcą Centrum Zapaśniczego w Bieżanowie wg projektu Studia Architektonicznego „Desiderata” z Krakowa było Przedsiębiorstwo Budowlano-Produkcyjne „Łęgprzem” sp. z o.o. z Krakowa. Łączny koszt inwestycji wraz z projektem to 11 813 137,87 zł brutto.

pokaż metkę
Osoba publikująca: MIROSŁAW PALUCHOWSKI
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat