Kultura rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Wspieraj krakowskie księgarnie on-line!

Ostatnie dni to nie tylko próba dla naszych przyzwyczajeń i czas, w którym pozostając w domach okazujemy troskę o zdrowie własne i innych. To także bardzo trudny okres dla wielu branż, w tym tych, które i bez epidemii nie należą do najłatwiejszych, a są podstawą literackiego życia. W Krakowie – Mieście Literatury UNESCO ze szczególną uwagą myślimy o lokalnych księgarniach. Miasto ogłosiło czasowe zawieszenie czynszów dla przedsiębiorców wynajmujących lokale gminne, ale skala problemu jest dużo większa. Co można jeszcze zrobić? Czytać – i korzystać ze sklepów internetowych krakowskich księgarń!

Fot. pixabay.com

Skończyły Wam się tytuły podrzucone przez znajomych lub czekające na przeczytanie? Wasze dzieci nie zniosą dwudziestej lektury ulubionej, choćby i najlepszej książki? Mimo najszczerszych chęci i otwartości nie zaprzyjaźniliście się z e-bookami i ponad wszystko cenicie papier?

– Zostańmy w domach, a z krakowskimi księgarniami połączmy się internetowo. Wiele z nich przygotowało na te dni atrakcyjne oferty, zapewniając dostawę książki do paczkomatu czy inne bezpieczne formy szerzenia czytelniczej praktyki – mówi Izabela Helbin, dyrektor Krakowskiego Biura Festiwalowego, które jest operatorem programu Kraków Miasto Literatury UNESCO.

– Wykażmy się w tych dniach lokalnym patriotyzmem i kupujmy w miejscach, które na co dzień kształtują nasze czytelnicze gusta, otwierają nam oczy na różnorodność świata książki, organizują niezliczone spotkania i warsztaty, sprawiają, że nasze miasto jest jeszcze piękniejsze, a jego mieszkańcy jeszcze bardziej świadomi i mądrzejsi o wiedzę i wrażliwość, jaką dają tylko dobre książki – dodaje Helbin.

 

Alfabetyczna lista sklepów internetowych krakowskich księgarni:

 • Antykwariat Abecadło abecadlo.org
  Przepiękny antykwariat z siedzibą w zabytkowej aptece na Zwierzyńcu online! Ponad 20 tys. książek, map, zdjęć, pocztówek i płyt winylowych czeka na nowych nabywców. Antykwariat można też znaleźć na Allegro (użytkownik: abecadlo22)
 • Antykwariat Rara Avis sklep.raraavis.krakow.pl
  Antykwariat – instytucja i miejsce, w którym swego czasu padł aukcyjny rekord Polski. Ale Rara Avis to nie tylko przestrzeń dla starodruków i bibliofilskich rarytasów. Warto zapoznać się z ofertą online!
 • Antykwariat Wójtowicz antykwariat.wojtowicz.krakow.pl
  Położony po sąsiedzku na Szpitalnej antykwariat także prowadzi sprzedaż wysyłkową. Jest w czym wybierać!
 • Księgarnia Akademicka akademicka.pl
  Popularna wśród studentów i nie tylko księgarnia na ul. św. Anny jest zamknięta, ale pełna oferta księgarni dostępna jest też w sieci.
 • Księgarnia CUD cud.com.pl
  Ciało – Umysł – Duch. Jedyne miejsce skoncentrowane na książkach poruszających tematykę szeroko rozumianej duchowości działa pełną parą w internecie. Jest w czym wybierać!
 • De Revolutionibus Books & Café derevolutionibus.pl
  W ostatnich dniach sprzedaż w sieci uruchomiła popularna księgarnia De Revolutionibus. Do wyboru najlepsze tytuły, jakie znacie z regałów na ul. Brackiej 14 z atrakcyjnymi rabatami!
 • Księgarnia Pod Globusem podglobusem.liberglob.pl
  Nie każdy wie, że znana i lubiana przez krakowian księgarnia z rogu ul. Długiej i Basztowej od lat działa w internecie. Dostarczenie książki do paczkomatu to tylko jedna z możliwości bezpiecznego odbioru!
 • Główna Księgarnia Naukowa eksiegarnia.pl
  Internetowy sklep największej niezależnej księgarni w Polsce z siedzibą na krakowskim Podwalu. Wbrew nazwie, nie tylko tytuły naukowe! Blisko 115 tys. tytułów z najróżniejszych dziedzin w zasięgu jednego kliknięcia myszy.
 • Księgarnia Karakter karakter.pl
  Uznane krakowskie wydawnictwo i świetnie zaopatrzona księgarnia przy Tarłowskiej kontynuuje sprzedaż w sklepie internetowym wydawnictwa. Niebawem ruszy też sprzedaż przez profil księgarni na Allegro (użytkownik: Karakter).
 • Massolit Books & Café massolit.com
  Morze starannie wybranych tytułów w języku angielskim jest od lat dostępne nie tylko na półkach unikatowej krakowskiej księgarni przy ul. Felicjanek 4, ale również w sieci!
 • Lokator Kawa & Książki tylkodobreksiazki.pl
  Internetowa odsłona kultowej krakowskiej księgarni i wydawnictwa z siedzibą na Kazimierzu.
 • Cafe NOWA Księgarnia facebook.com/NOWAwHUCIE
  Na facebookowym profilu księgarni, która od dwóch lat odmienia kulturalne oblicze Nowej Huty możecie znaleźć pełen katalog książek oferowanych przez miejsce. Tytuły zamawiać można telefonicznie lub mailowo.
 • Szafa Pełna Książek eszafapelnaksiazek.pl
  Podgórski antykwariat i księgarnia wyspecjalizowana w tematyce historycznej sprawnie funkcjonuje w przestrzeni wirtualnej. Ponad 12 tys. książek w katalogu!

Sprzedaż w internecie oferuje również m.in. anglojęzyczna American Bookstore na ul. Sławkowskiej 24a (americanbookstore.pl) i księgarnie wydawnictwa Austeria (austeria.pl). Zamówienia internetowe po zakończeniu kwarantanny zrealizują księgarnie MOCAK Bookstore (mocak.pl/bookstore) i Art Bookstore (Księgarnia Młoda, Księgarnia Muzealna – artbookstore.pl/ksiazki).

Podaj ten komunikat dalej i udostępnij go znajomym – to od naszego wspólnego zaangażowania zależy najwięcej!

Zachęcamy również do dzielenia się w mediach społecznościowych książkami, jakie zdobyliście w sklepach internetowych krakowskich księgarni.

#książkikupujękameralnie
#kupujlokalnie
#krkcityoflit
#krakowskieksięgarnie

Wspieraj krakowskie księgarnie

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2020-03-20
Data aktualizacji: 2020-03-27
Powrót

Zobacz także

Znajdź