Sport i Zdrowie rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Szpital „Żeromskiego” dziękuje za wsparcie

Personel Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Żeromskiego dziękuje za wsparcie wszystkim osobom, od których otrzymuje pomoc, w tym posiłki i maski ochronne. – W grupie siła. Mówimy tak, bo przekonujemy się o tym codziennie – przekonują przedstawiciele placówki.

Fot. Szpital Specjalistyczny im. Stefana Żeromskiego w Krakowie/ materiały prasowe
Szpital Specjalistyczny im. Stefana Żeromskiego w Krakowie/ materiały prasowe

Personel medyczny na oddziałach zakaźnych dostaje obiady od jednej z sieci krakowskich restauracji. Właściciele lokali postanowili karmić lekarzy i pielęgniarki przez najbliższe 30 dni. 

– Wzruszenie, duma, nie wiem jak określić uczucia. Jest to niesamowite, że ktoś wpadł na pomysł, by nas wesprzeć. I to tak smacznie – mówi Katarzyna Owczarczyk, pielęgniarka oddziałowa Oddziału Chorób Infekcyjnych i Pediatrii. Obiady trafiły także do innej grupy z pierwszej linii ognia, a mianowicie do lekarzy, pielęgniarek i ratowników z Oddziału Ratunkowego.

– Nasze telefony nie milkną. Bardzo wiele osób z Krakowa i całej Małopolski chce pomóc. Firmy, spółki, fundacje, osoby prywatne, publiczne i anonimowe. Ktoś chce sprowadzić maseczki, ktoś je chce szyć, jeszcze ktoś inny chce przekazać pieniądze bądź je zbierać na zakup niezbędnych rzeczy – mówi Anna Górska, rzecznik prasowy szpitala i przyznaje, że placówka nie ma zbyt wielu środków do ochrony osobistej: maseczek chirurgicznych, fartuchów izolacyjnych, pościeli jednorazowej, rękawic, kombinezonów barierowych. 

– Staramy się, aby personel i pacjenci czuli się bezpiecznie i dlatego robimy wszystko, aby szpital funkcjonował jak należy. Tym bardziej pomoc Państwa jest bezcenna! – przekonuje.

pokaż metkę
Autor: Joanna Korta
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2020-03-17
Data aktualizacji: 2020-03-18
Powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat