Biznes rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

MPK ogłasza przetarg na zakup pięciu małych autobusów

Krakowski przewoźnik ogłosił przetarg na zakup trzech autobusów midi oraz dwóch autobusów mini wyposażonych w silniki spełniające poziom emisji spalin Euro 6.

Fot. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne SA w Krakowie
Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne SA w Krakowie

MPK SA w Krakowie wymaga od oferentów, aby trzy autobusy midi miały długość od 8,5 do 9,6 m. W środku powinno być łącznie dostępnych co najmniej 60 miejsc dla pasażerów, w tym minimum 15 miejsc siedzących.

Z kolei dwa autobusy midi będą miały długość od 5,8 do 7,5 metra. W środku ma być miejsce dla co najmniej 20 pasażerów, w tym minimum 8 miejsc siedzących.

Autobusy będą niskopodłogowe, wyposażone w klimatyzację oraz porty USB umożliwiające ładowanie baterii telefonów, tabletów i innych urządzeń mobilnych. Wewnątrz autobusów będą także zamontowane poduszki naścienne umożliwiające oparcie osób stojących. Podłoga w autobusach ma być pokryta gładką wykładziną z materiału antypoślizgowego. W komorze silnika będzie zamontowany automatyczny system gaśniczy.

Dla osób poruszających się na wózkach będzie specjalnie wydzielone miejsce wewnątrz pojazdów oraz rozkładana platforma przy drzwiach. Dla wszystkich osób z ograniczoną mobilnością przy drugich drzwiach zostanie także zamontowany specjalny przycisk. Jego wciśnięcie będzie dezaktywować funkcję automatycznego zamykania drzwi. Będzie mógł to zrobić dopiero kierowca po upewnieniu się, że pasażer bezpiecznie wsiadł do autobusu.

Dostawca nowych autobusów będzie miał siedem miesięcy od dnia podpisania umowy na realizację zamówienia.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2020-02-13
Data aktualizacji: 2020-02-14
Powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat