Komunikat archiwalny

Nowa szkoła na os. Gotyk – informacje o rekrutacji

We wrześniu działalność rozpocznie nowy Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 12 na ul. ks. Józefa Meiera 16d. Wydział Edukacji Urzędu Miasta Krakowa przekazuje informacje dotyczące rekrutacji dzieci i przyszłych pracowników placówki.

Nowa szkoła na os. Gotyk – informacje o rekrutacji
Fot. Zarząd Inwestycji Miejskich

Nabór dzieci do przedszkola i szkoły:

Nabór prowadzony będzie w Szkole Podstawowej nr 2 na ul. Strzelców 5a. Zapisywanie dzieci do przedszkola i do pierwszej klasy szkoły podstawowej odbędzie się w terminach takich, jak do pozostałych szkół i przedszkoli w Krakowie, tj. w marcu br. poprzez elektroniczny system rekrutacyjny.

Informacje o zasadach i terminach rekrutacji będą dostępne na stronie internetowej: portaledukacyjny.krakow.pl.

W obwodzie nowej szkoły znajdą się: ul. abp. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego, ul. Ignacego Grabczaka, ul. ks. Józefa Meiera i al. 29 Listopada (nr nieparzyste od 165).

W przypadku wolnych miejsc do szkoły będą również przyjmowani uczniowie zamieszkali poza wskazanym obwodem. Jeżeli zgłosi się odpowiednia, tj. ok 20-osobowa, liczba uczniów, będą mogły być utworzone również klasy wyższe.

Rekrutacja pracowników:

Wszystkich pracowników zespołu zatrudni wyłoniony w konkursie jego dyrektor. Rozmowy kwalifikacyjne będą odbywać się od lipca do sierpnia.

Pytania można kierować na adres e-mail: ek.umk@um.krakow.pl.

O nowej placówce:

Zespół ten został powołany w grudniu ubiegłego roku uchwałą Rady Miasta Krakowa i jest odpowiedzią na zwiększające się potrzeby edukacyjne w tym obszarze miasta. Osiedle Gotyk to stosunkowo nowe miejsce na mieszkaniowej mapie miasta, położone w północnej części Krakowa, nieopodal trasy wylotowej na Warszawę.

W nowym zespole szkolno-przedszkolnym przygotowano miejsce na naukę i zabawę dla około 500 dzieci i uczniów.

Szkoła będzie miała bogatą bazę dydaktyczną, w tym m.in. salę gimnastyczną, małą salę gimnastyczną, 16 sal lekcyjnych, pracownie: komputerową, fizyczną, chemiczną, zajęć plastycznych, a także aulę, bibliotekę, świetlicę, jadalnię, szatnię, zaplecze administracyjne oraz gabinet pomocy przedlekarskiej. Na potrzeby przedszkola przewidziano cztery sale dydaktyczne, jadalnię i salę do ćwiczeń ruchowych.

Budynek będzie w całości przystosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Zgodnie z koncepcją zagospodarowania terenu na działce, gdzie powstał budynek szkoły i przedszkola, wykonane zostanie boisko sportowe oraz ogródek zabaw dla przedszkolaków, a także nasadzona będzie zieleń.

Przedszkole i szkoła na os. Gotyk: zakończenie prac coraz bliżej

Rozruch centralnego ogrzewania, przygotowanie ścian pod malowanie i „biały montaż”, końcówka prac przy elewacji zewnętrznej. To aktualny stan robót przy realizacji Zespołu Szkolno-Przedszkolnego przy ul. Księdza Meiera na os. Gotyk.

 

 

Obecnie wykonawca - PB Dombud SA z Katowic – skupia się przede wszystkim na pracach wewnątrz budynku. Położone zostały już wylewki i tynki, trwa przygotowanie ścian do malowania i do tzw. białego montażu, a w najbliższych dniach nastąpi rozruch centralnego ogrzewania.

Jeśli chodzi o prace zewnętrzne, do realizacji pozostał niewielki zakres prac na elewacji budynku, rozpoczęła się budowa układu dróg wewnętrznych i chodników oraz boiska i placu zabaw.  Na dachu budynku ustawionych zostało już 132 modułów fotowoltaicznych, których łączna moc wyniesie prawie 40 kW. Dla porównania – przeciętna moc potrzebna do funkcjonowania domu jednorodzinnego to między 10 a 15 kW. Takie rozwiązanie sprawi, że mniejsze będą rachunki za energię elektryczną.

Zgodnie z aktualnym harmonogramem, budowa obiektu zakończy się latem 2020 roku.

Adres:
ul. Księdza Meiera 16d, Kraków

Pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Zobacz także