Ferie z Centrum Kultury Podgórza

Ferie zbliżają się wielkimi krokami. Wszystkich, którzy szukają pomysłów jak nie nudzić się zimą w mieście, Centrum Kultury Podgórza w tym roku proponuje, aż pięć różnych cykli zajęciowych.

Ferie z Centrum Kultury Podgórza
Fot. ckpodgorza.pl

Oferta Centrum Kultury Podgórza na ferie zimowe 2020 rok (27 stycznia – 7 lutego) będzie jeszcze bogatsza niż w ubiegłych latach. Na dzieci i młodzież będzie czekać aż pięć cykli zajęciowych:

  • Zimowy Klub Juniora,
  • Zimowe Zajęcia Edukacyjne,
  • Reporter w akcji,
  • Akademia Młodego Mówcy,
  • Zimowa Akademia Plastyczna.

Będą one organizowane naprzemiennie – jedne cykle w poniedziałki, środy i piątki, a inne we wtorki i czwartki. W zależności od potrzeb, planów oraz zainteresowań dziecka można więc zapisać je na jeden wybrany lub na kilka cykli zajęciowych. Dodatkowo, programy cykli w pierwszym i drugim tygodniu będą inne, aby najwierniejsi uczestnicy, którzy zechcą spędzić z nami cały okres ferii, każdego dnia mogli uczyć się i bawić w nowy, ciekawy sposób.

Podgórski Klub Juniora – czyli cykl weekendowych zajęć i aktywności dla dzieci, organizowanych w trakcie roku szkolnego – przypadł najmłodszym do gustu na tyle, że CKP przygotowało jego wyjątkową, zimową odsłonę. Zimowy Klub Juniora będzie nie lada gratką dla pełnych energii i ciekawych świata dzieci i młodzieży (uczniów szkół podstawowych), lubiących uczyć się poprzez zabawę, poznawać kulturę innych krajów oraz odkrywać zagadki historii.

W klubowym programie znalazły się m.in.: wspólne wyjście do kina i Centrum Zabaw Dziecięcych GoKidz, udział w warsztatach tworzenia robotów interaktywnych w Centrum Nauki i Zabawy Klockoland oraz warsztatach edukacyjnych „Podróż po Japonii” w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha. W planie są również pełne ciekawostek wizyty w Muzeum Archeologicznym oraz Muzeum Podgórza w Krakowie. Zajęcia w ramach Zimowego Klubu Juniora będą organizowane od 27 stycznia do 7 lutego – w poniedziałki, środy i piątki, w godz. 10.00 – 14.00.

Druga propozycja Centrum Kultury Podgórza na zbliżające się ferie to Zimowe Zajęcia Edukacyjne, czyli cykl różnorodnych warsztatów artystycznych, naukowych i rekreacyjnych dla uczniów szkół podstawowych. To doskonała oferta dla tych, którzy lubią spędzać czas wolny twórczo i aktywnie – rozwijając swoje pasje i talenty, będąc w ruchu i dobrze się bawiąc. W programie znalazły się m.in.: warsztaty tworzenia slime, warsztaty florystyczne „Las w słoiku”, pokaz i warsztaty żonglerki sportowej i kontaktowej, kendamy, footbagu i trickboardu, zumba kids oraz warsztaty literackie. Małych naukowców chcących odkrywać świat nowych technologii z pewnością zainteresują również zaplanowane warsztaty robotyki. Nie zabraknie też balu karnawałowego z wyborami króla i królowej oraz konkursem na najciekawsze przebranie. Zimowe Zajęcia Edukacyjne będą organizowane od 28 stycznia do 6 lutego, we wtorki i czwartki, w godz. 10.00–14.00.

W zimowej ofercie CKP nie zabrakło również praktycznych zajęć dla młodych adeptów sztuki dziennikarskiej. Wszystkich w wieku 8-12 lat, którzy chcą chwycić mikrofon w dłoń i spróbować swoich sił w roli radiowca organizatorzy zapraszają na warsztaty „Reporter w akcji”. W pierwszym tygodniu ferii uczestnicy warsztatów nauczą się przeprowadzać sondę uliczną – przejdą krótki instruktaż, wybiorą temat, opracują pytania, nagrają sondę w terenie, a na koniec zmontują materiał i zaprezentują efekt finalny publiczności. Plan na drugi tydzień to przygotowanie – krok po kroku – audycji radiowej. Na początek będzie co nieco o radiowej „kuchni” i kilka ćwiczeń z pracy z mikrofonem. Potem przyjdzie pora na wybór tematu audycji, podział ról i wreszcie nagrywanie, montaż i prezentację gotowego materiału. Zajęcia będą realizowane w małych, maksymalnie 15-osobowych grupach. Poprowadzi je Magdalena Wadowska – dziennikarka, trener głosu i trener medialny. Warsztaty reporterskie będą organizowane od 27 stycznia do 7 lutego – w poniedziałki, środy i piątki, w godz. 10.00–14.00.

Doskonałym uzupełnieniem dla warsztatów reporterskich będzie „Akademia Młodego Mówcy”, w ramach której uczestnicy skupią się m.in. na ćwiczeniach z autoprezentacji, dykcji i emisji głosu. Będą również poznawać swoje mocne strony, kształtować pewność siebie i uczyć się radzenia sobie ze stresem. Nauczą się również „odczytywać” mowę ciała i odkryją znaczenie gestów. Zajęcia w ramach „Akademii Młodego Mówcy” będą organizowane od 28 stycznia do 6 lutego, we wtorki i czwartki, w godz. 10.00–14.00, czyli naprzemiennie z warsztatami „Reporter w akcji” (odbywającymi się w poniedziałki, środy i piątki). Poprowadzi je również Magdalena Wadowska – dziennikarka, trener głosu i trener medialny.

Centrum Kultury Podgórza chce również dostarczyć młodym artystom (10-15 lat) nowych, twórczych pomysłów oraz pomóc im wzbogacić warsztat o nowe techniki i style. Uczestnicy Zimowej Akademii Plastycznej zmierzą się z rysunkiem, martwą naturą, szkicem postaci i studium. Spróbują też swoich sił w tworzeniu kompozycji z gliny. Inspiracją będą dla nich obrazy wielkich mistrzów, postacie oraz zimowa przyroda. Zajęcia będą organizowane w niewielkich, maksymalnie 12-osobowych grupach. Warsztaty odbędą się w pierwszym tygodniu ferii – w poniedziałek, środę oraz piątek (27, 29 i 31 stycznia), w godz. 10.00–13.00.

Liczba miejsc w ramach każdego z zimowych cykli zajęciowych jest ograniczona. Wstępnej rezerwacji na „Zimowy Klub Juniora”, „Zimowy Zajęcia Edukacyjne”, warsztaty „Reporter w akcji”, „Akademię Młodego Mówcy” oraz „Zimową Akademię Plastyczną” można dokonać telefonicznie (pod numerem: 12 656 36 70 wew. 30), natomiast zapisy odbywają się wyłącznie osobiście w Punkcie Informacyjnym CKP (ul. Sokolska 13), który jest czynny od poniedziałku do piątku w godz. 9.00–20.00.

Pokaż metkę
Autor: Iga Chylicka
Osoba publikująca: Katarzyna Pustułka
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Zobacz także
POLECAMY
TELEWIZJA.KRAKOW.PL
PRZEJRZYSTE FINANSE
OTO FOTOKRONIKA MIASTA