Imprezy sportowe – to się opłaca

Podczas ostatniego w tym roku posiedzenia Komisji Sportu i Kultury Fizycznej podsumowano imprezy sportowe organizowane w Krakowie przez Zarząd Infrastruktury Sportowej.

Imprezy sportowe – to się opłaca
Fot. materiały prasowe

- Staramy się, by imprezy sportowe organizowane w Krakowie prezentowały jak najwyższy poziom, ale jednocześnie były zróżnicowane. Część z nich jest imprezami masowymi, jak Cracovia Maraton, czy Tour de Pologne. Ale mamy też w kalendarzu imprezy kameralne, jak Puchar Polski Muaythai. Każda z nich ma swoich odbiorców, każda jest dla nas ważna – mówiła Magdalena Nowak-Obrzut, zastępca dyrektora Zarządu Infrastruktury Sportowej ds. organizacji imprez.

W 2019 roku odbyło się w Krakowie 37 imprez sportowych organizowanych i współorganizowanych przez Zarząd Infrastruktury Sportowej. M.in. po raz pierwszy Cavaliada Tour, 19. PZU Cracovia Maraton, podczas którego ustanowione zostały nowe rekordy. Trasa mężczyzn 2:09:18 (o 2 minuty i 8 sekund), trasa kobiet 2:28:03 (o 11 sekund). Odbyły się także Mistrzostwa Świata Juniorów i U23 w Slalomie Kajakowym, Mistrzostwa Europy U15 w Zapasach, 76. Tour de Pologne, Memoriał Huberta Jerzego Wagnera,13. PZU Bieg Trzech Kopców, 6. PZU Cracovia Półmaraton Królewski, Memoriał Władysława Bajorka w Zapasach, Puchar Polski Muaythai, czy Mistrzostwa Świata Superenduro.

Organizacja wydarzeń sportowych przynosi wiele korzyści. Imprezy sportowe w Krakowie mają wysoki zwrot medialny i reklamowy. Dobrze zorganizowane wydarzenia przyciągają kolejne. Rozwinęła się turystyka sportowa. W 2020 roku planowana jest realizacja około 30 wydarzeń sportowych.

Komisja sportu podjęła decyzję o wycofaniu 3 poprawek do budżetu, ponieważ w znacznym stopniu zostały one ujęte w autopoprawce Prezydenta Miasta Krakowa. Dotyczyły one zwiększenie wydatków na upowszechnianie sportu – 3 mln zł, na miejskie programy sportu – 100 tys. oraz program rewitalizacji boisk przyszkolnych -  3 mln zł.

Pokaż metkę
Autor: Małgorzata Kubowicz
Osoba publikująca: MAŁGORZATA KUBOWICZ
Podmiot publikujący: Kancelaria Rady Miasta Krakowa
Zobacz także